Menu

10 knihoven, které si zamilujete

Inspirace   |   10. 7. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Máte byt přeplněný knížkami, které je vám líto odnést do antikvariátu nebo rozdat kamarádům? Podívejte se na pár originálních knihoven, do nichž nejen uložíte své literární poklady, ale ještě v interiéru skvěle vypadají.

knihovna pod gaučem

Multifunkční nábytek dokáže v malých bytech vyřešit spoustu zapeklitých problémů. V tomto případě máte pod stylovou pohovkou ještě docela objemnou knihovnu, takže vám stačí, až si budete chtít něco přečíst, jenom natáhnout ruku pod sebe.

asymetrická knihovna

Ať už pro své knihy zvolíte umístění v dřevěných policích ve tvaru bludiště, anebo jim vyčleníte místo na zdi vedle dlouhého úzkého okna, stanou se nedílnou součástí dekorace vašeho interiéru. Chce to jen volit podobné materiály a barvy, které už v bytě máte.

Jestli už vás nebaví symetrie a rádi byste do svého interiéru přinesli nějaký ten lehce chaotický, provokativní prvek, zkuste to s touhle totálně asymetrickou knihovnou, do níž si můžete ukládat knížky úplně, jak vás napadne.

asymetrická knihovna

Stará kultovní digitální hra Tetris má pořád své příznivce. A jak je vidět, inspirovala i designery při vývoji nových typů knihovniček. Knihy do takové knihovny můžete ukládat jak svisle, tak vodorovně a ty obřích rozměrů dáte prostě na šikmo.

DIY knihovna beton

Stavebně zaměřené kreativce může zaujmout knihovnička z betonových prefabrikovaných betonových dílců a obyčejných dřevěných fošen. Hodit se bude tam, kde je třeba trošku improvizovat, ale i pro ty, kteří chtějí mít rychle hotovo.

netradiční knihovna

Milujete-li výšky, můžete si je díky těmto knihovnám užít i v domácím prostředí. První možností je opatřit si v garsonce spaní na patře a kolem lůžka vybudovat rám na knihy. Ten pak ještě na závěr osvětlit. Druhá varianta má v sobě o trochu víc adrenalinu. Chce to mít odvahu pustit se vzhůru k výškám, tedy vlastně vzhůru ke knížkám.

Koho už omrzela hra na křídlo, může jeho polohu změnit na svislou a uložit ho na desku s kolečky. Získá tak extra bonus v podobě mobilní knihovny.

netradiční knihovna

Praktická a designově velmi zajímavě řešená knihovnička, která se přizpůsobuje počtu knih. Stačí vysunout na jednu stranu potřebný počet dřevěných válečků a můžete začít ukládat čtivo. Perfektní nápad, co myslíte?

 

Foto: montemarcello.org, hebdo.ch, soupoffun.com, goradio.com, coolcollectionhereis.tk, architecturendesign.net, vedere.hardpin.com, eroo.com, flickr.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.