Menu

10 vlastnoručně dodělaných komod

Inspirace   |   5. 7. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Našli jste konečně v obchodě komodu, jež vám vyhovuje rozměry i uspořádáním šuplíků a poliček, ale připadá vám příliš fádní? Řešení je jednoduché. Kupte ji a upravte si ji podle svého. Níže najdete pár tipů, jak na to.

DIY komoda

Posbírejte doma zbytky tapet či balicího papíru a olepte jimi čela šuplíků. Čím pestřejší skladba, tím lépe. Pro úchytky klidně použijte průhledný plast, který neruší jednotlivé vzory.

extravagantní komoda

Máte rádi moderní umění? Tak vezměte štětce a barvy, vrhněte se na tu jednobarevnou nudnou komodu a rozpoutejte na ní velkou barevnou show ve stylu Jacksona Pollocka.

komoda k dotvoření

Nejlepší věci jsou dotažené do posledního detailu, což platí i pro komody. Vaše kreativita se totiž nemusí omezovat jen na jejich čela. Polepte tapetou, nebo jinak výtvarně uchopte, i dna a boky zásuvek a uvidíte, jak vás při každém otevření pobaví.

komoda s ptáčky

Jestli umíte dobře malovat, můžete si na bílou komodu posadit celý ptačí sněm. Pokud si na to netroufáte, klidně kupte za pár korun v antikvariátu starý atlas ptáků, opeřence z něj vystříhejte a nalepte.

zelená komoda DIY

Určitě neuděláte chybu, když komodu barevně vyladíte podle zbytku interiéru. Zkuste si sehnat nějakou jednoduchou, jednobarevnou a pak její části polepte přesně naměřenými pruhy tapet v barvách, které ideálně sednou do vámi zvolené místnosti.

DIY komoda

Přijdou vám školní motivy nudné? Tyhle dvě komody dokazují, že to vůbec nemusí být pravda. Ať už zvolíte botanické motivy nebo vsadíte na pořád oblíbený motiv školní tabule, v obou případech bude výsledek vypadat výborně.

originální komoda DIY

Jako kdyby na ni někdo seshora vylil plechovku modré barvy. Přesně tak působí tahle originální komoda, kterou v obývacím pokoji fakt nepřehlédnete. Její pozoruhodné barevné zpracování ještě podtrhuje jednobarevná bílá stěna a kontrastní vícebarevný kobereček.

stylová komoda DIY

Stylová komoda s lichotivým vzkazem. Všechno je perfektně vyladěno do černo-bílé kombinace — kobereček, fotka v rámečku i komoda samotná. Skvělý retro doplněk tvoří historický psací stroj.

 

Foto: indulgy.com, decoralia.es, decoart.com, s-media-cache-ak0.pinimg.com, piekniemieszkam.blogspot.it, colourmelt.blogspot.com, decoracionde-interiores.com, lantliv.com, agirlandagluegun.com, chelseylifeanddesign.blogspot.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.