Menu

11 tipů a námětů na lowcostové domácí pracovny

Poradna   |   6. 9. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Toužíte po své vlastní domácí kanceláři? Stačí, když seženete pohodlnou židličku a k ní nějakou praktickou pracovní plochu a pracovna je na světě. I když hezký stolek také není k zahození. Existuje ovšem i spousta levných variant, které stůl dokonale nahradí.

_pracovna1

Pracovní stůl umístěný ve výklenku

Obvyklým oříškem u domácích pracoven bývá, kam je umístit. Výklenek ve zdi je ideálním místem pro pořízení finančně nenáročné domácí pracovny. Později, až bude zapotřebí, může tu místo pracovního koutku stát třeba skříň na míru.

_pracovna3

Dřevěné varianty z přírodního a barevného dřeva

Tato dřevěná varianta domácího pracovního prostoru určitě nadchne milovníky modré barvy. Jen pozor na tu barvu! Modrá spíš uklidňuje, než aby vás hnala k nadstandardním pracovním výkonům. Takže ji doporučujeme workoholikům, aby věděli, že je třeba se občas zklidnit a na práci aspoň na chvíli zapomenout.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Stylová, odlehčená a pěkně vyladěná. I taková může být low cost domácí pracovna.

_pracovna5

Typicky ženské a typicky mužské pracovní zákoutí

Úžasně příjemným a klidným dojmem působí čistý, světlý pracovní prostor. Romantický obraz na zdi, kožešinka na chladivé židličce a váza s gladiolami jednoznačně svědčí o tom, že tuhle pracovnu využívá žena.

Naopak tento stroze zařízený prostor patří zcela jistě muži. Pohozená sportovní taška na zemi, kostkované tapety a zrcadlo v kovovém rámu jsou znakem mužnosti. Jednoduché kovové lišty na zdi umožňují přesouvat desky poliček na různé pozice podle výšky uložených knih. Nejníže umístěná deska slouží jako jednoduchá pracovní plocha.

_pracovna7

Dřevěný pracovní stůl a stůl z bedýnek

Dřevěné bedýnky mohou být velmi praktickým funkčním doplňkem interiéru. Chcete-li ušetřit na prozatímním nábytku, jsou skvělou volbou. Dobře udržované nadělají ještě hodně parády. Ze čtyř stejně velkých bedýnek můžete vyrobit dostatečně pevné nohy k pracovní desce.

IKEA i jiné obchodní domy s nábytkem prodávají zvlášť pracovní desky a zvlášť podstavce nahrazující nohy stolu. Speciální plastové podložky zajišťují, aby to celé drželo pohromadě a deska nikam neujížděla. Kombinací různých prvků si můžete sestavit pracovní stůl přesně tak, jak ho potřebujete.

_pracovna9

Jednoduché strohé pracovní zákoutí

Stroze a zároveň luxusně vypadá domácí pracoviště, do kterého byla jedinou větší investicí stylová židlička.

A máme tu i  jedno řešení do bytů 1+kk. Tam, kde je nouze o prostor, může být deska stolu pokračováním opěrné plochy dvoulůžka. Nemusíte si pořizovat ani stolní lampičku, ani noční stolky, takže ušetříte v každém směru.

_pracovna10

Vyladěné pracovní zákoutí

Vyladěné domácí pracoviště. Šedá bílá a béžová. Jen tři barvy, a jak dovedly tento pracovní kout k dokonalosti!

Líbí se vám tento vyladěný pracovní kout? Mrkněte jak bydlí Dáni s souladu s Hygge. 

Foto: stijlvolstyling.com, decopeques.com,  marieclairemaison.com, hadasycuscus.com, theglitterguide.com, theultralinx.com, culturacolectiva.com,

icono-interiorismo.blogspot.com , homedsgn.com, icono-interiorismo.blogspot.com, iadmagazine.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.