Menu

4 originální závěsy vyrobené za pár kaček

Inspirace   |   22. 1. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Závěsy dokážou zútulnit každý pokoj. V obchodech ale ne vždy najdete takové, jaké byste si představovali, nebo se jejich cena šplhá k tisícům korun. A přitom není nic snazšího než si nějaké závěsy vyrobit doma za pár korun.

Bleděmodré závěsy v rohu

Závěsy & rohože

Když si chcete doma vytvořit příjemně harmonickou atmosféru, můžete zvolit kombinaci jednoduchých závěsů ve světlých pastelových barvách (zkuste například obarvit prostěradlo a závěsy z něj ušít) a rohoží z přírodního materiálu. Ty mohou být na stěnách nebo klidně i jako rolety na oknech.

Batikované závěsy

Ombre nejen na vlasy

Odstupňované tóny jsou v módě nejen v oblasti kadeřnictví, ale tuto techniku lze uplatnit i na látku. Buď použijete štětec a barvy na látky, které postupně rozředíte. Nebo látku obarvíte ve větší nádobě. V tom případě je nutné její vytažení z barvy nafázovat tak, aby vznikla barevná škála.

Těžké závěsy s vlastnoruční úpravou

Jako kdyby stály tisíce korun

Tyto závěsy vypadají opravdu luxusně a draze. Ve skutečnosti se však jedná o tmavě modrou látku, druhý kus látky se vzorem (lze koupit třeba nějaké zbytky a odstřižky, které v prodejnách s látkami vždy mají) a zlatou stuhu. Stačilo sešít, a luxusem zářící závěsy jsou na světě.

Vícebarevné závěsy

Vezměte do ruky pletací jehlice

Závěsy nemusíte jen šít, ale lze si je i uplést či uháčkovat z různých barevných přízí anebo posléze obarvit. Navíc je to skvělá zábava pro dlouhé zimní večery.

Foto: hgtvhome.sndimg.com, tutsby.me, remodelaholic.com, 3littlegreenwoods.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.