Menu

4 vyzkoušené nápady, jak si vystavit umění bez zatlučení hřebíku

Inspirace   |   28. 10. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Nebaví vás bydlet mezi čtyřmi prázdnými stěnami, ale sádrokarton nebo majitel bytu, vám to nedovolí? Jestli jsme uhodili hřebíček na hlavičku, pak zkuste některé z našich osvědčených řešení. A místo vrtačky si pořiďte třeba malířský stojan.

Postavte ho na vlastní nohy

V rohu ložnice, uprostřed obýváku nebo místo televize naproti gauči. Svůj oblíbený obraz můžete vystavovat na odiv, kdekoli se vám zrovna zlíbí. Ať už se rozhodnete něco sami namalovat, zarámujete svou oblíbenou fotku, nebo nemáte kam pověsit zrcadlo, vždycky to všechno originálně snese a unese malířský stojan, který je sám o sobě zajímavou dekorací.

Inspirujte se mladým architektem Františkem Sulzerem, který dal právě díky malířských stojanů svým fotografiím i zrcadlu jiný rozměr.

Nechte ho zhoupnout

Zvlášť v mezonetových a podkrovních bytech bohatých na sloupky a trámy je tento závěsný systém ideální. Stačí si provaznictví pořídit pěkné lano, zvolit správný uzel a už vám vaše umění visí ze stropu, jako Františkovo zrcadlo na obrázku.

Pověsit ze stropu nemusíte jen lustr nebo zrcadlo. Co třeba pohodlné houpadlo?

Černočerná stěna

Pro ty odvážnější a hlavně tvořivější z vás tu máme až trochu školácký tip. Vyberte si zeď, která ve vás vyvolává kreativitu (ideálně tu, na kterou dopadá nejvíce denního světla) a natřete ji tabulovou barvou. Co na ni pak nakreslíte, napíšete nebo smažete, je jenom na vás. Navíc je to ideální zábava na party, díky níž se vám všichni účastníci můžou zvěčnit podpisem nebo obrázkem.

Lepte, jak je libo

Samolepky se drží zdí interiérových blogů a magazínů už nějaký ten rok. Obrázkových motivů do dětských pokojíčků, map do pracoven nebo motivačních citátů nad postel je na výběr nespočet. Pokud chcete být originální, můžete si na stěnu nalepit i své vlastní moudro. A až s ním jednou přestanete souhlasit, jednoduše jej odlepíte a můžete opět začít s čistou zdí!

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.