Menu

5 chyb, na které si dejte pozor při rekonstrukci kuchyně

Poradna   |   2. 11. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Spolu s koupelnou je kuchyň přesně tou místností, která dostává v bytě nejvíc zabrat a zároveň se také nejhůře rekonstruuje. Když už se do toho jednou pustíte, dejte si pozor, abyste neudělali některou z následujících chyb.

Málo zásuvek

Vstupujeme pomalu do éry chytré domácnosti. Lze tedy předpokládat, že budeme potřebovat čím dál víc zásuvek pro všechny ty stroje a přístroje, bez nichž už se domácnost budoucnosti neobejde.

Montáž kuchyňské linky provádí jiná firma

Pokud je to jen trochu možné, svěřte ji lidem ze stejné firmy, u níž jste linku koupili. Jinak hrozí, že se cizí montéři budou s jejím smontováním a instalací dost potýkat a třeba přitom něco poškrábou, ťuknou nebo jinak poškodí.

Nepočítáte s náhradními díly

Vždycky k lince nakupte radši více úchytek, nožiček, krycích lišt a dalších prvků, které se opotřebovávají. Nikdo vám nezaručí, že za pár let, až je budete potřebovat, budou přesně stejné ještě na trhu.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Nepohlídáte si řemeslníky

Nenechte je odejít, dokud nebude všechno namontováno a doděláno. Neskočte jim na fintu: „My už musíme jinam, ale kolega se tady v týdnu staví vám to zapojit/olištovat/dodělat.“

Horní skříňky dáte příliš vysoko nebo nízko

Dobře si vyměřte, kam umístíte horní skříňky kuchyňské linky, ať na ně pohodlně dosáhnete a zároveň se o spodní hranu nemlátíte do hlavy. 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.