Menu

5 důvodů, proč obývací pokoj spojit s kuchyňským koutem

Poradna   |   3. 12. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Máte doma kuchyň oddělenou od obývacího pokoje a stojí mezi nimi jen snadno zbouratelná příčka? Přinášíme vám pět důvodů, proč by stálo za to se jí zbavit a ze dvou místností udělat jednu velkou.

Bude vám tu lépe

I když nejste zrovna klaustrofobici, přesto je známá věc, že drtivá většina lidí se cítí lépe ve větším prostoru.

Strávíte spolu víc času

Během vaření nebudete zavření v kuchyni, ale zůstanete v kontaktu s ostatními členy rodiny. Ocení to i maminky s malými dětmi, aby je od sporáku nemusely odbíhat kontrolovat.

Méně se nachodíte

Vyhnete se dveřím a nemusíte jídlo ani pití složitě přenášet z kuchyně do obýváku, což se zvlášť hodí, pokud máte větší společnost a obsluhujete více hostů.

Nemusíte čekat na přestávku

Když v televizi sledujete nějaký program, nemusíte čekat na reklamní přestávku, abyste si vzali z lednice pivo nebo třeba uvařili čaj.

Budete mít při přípravě jídla více přirozeného světla

Kuchyně v malých bytech bývají často úzké nudle, do nichž se nedostává od okna dost světla. Spojením s obývákem se vám kuchyňský kout krásně prosvětlí.

 

Foto: Deborah Cortelazzi

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.