Menu

5 interiérů s fešáckými paravány

Inspirace   |   19. 6. 2017   |   Autor: Rudolf Král

V malém bytě byste se měli snažit prostor spíše otvírat, ale co když najednou potřebujete nějaký koutek, kam si budete moct zalézt, aby vás nikdo nerušil? Zajímavým řešením podobného dilematu mohou být mobilní paravány.

dřevěný paraván

Paraván evokující les

Parádní jídelna z paravánů

Nebaví vás spojený obývák s kuchyní a jídelnou? Potom zkuste tyhle lehké plastové paravány, které vám vytvoří prima koutek pro chvíle stolování, a po zbytek dne je otočíte o 90° ke zdi a máte z nich stylovou dekoraci interiéru.

dřevěný paraván

Ložnice oddělená paravánem

Klid na spaní

U členitějších, například podkrovních interiérů najdou uplatnění paravány schopné zajímavě oddělit třeba místo na spaní. Jak vidíte na obrázku, úplně stačí vysunout paraván jen na úroveň zhruba třetiny postele, kde máte při spaní hlavu. Budete mít pocit soukromí a zároveň se pokoj opticky tolik nezmenší.

Pořiďte si designové dekorace Orac decor  i do vašeho interiéru a využijte na ně slevu 12% od Lišky.

dřevěný paraván

Orientální paraván

Paravány místo rolet

Se schopností paravánů úplně proměnit náladu v prostoru se dá doslova kouzlit. Z prosvětleného prostoru například jednoduše vyčarujete koutek jako dělaný pro chvilku s vodní dýmkou nebo pro vychutnání  skvělého indického čaje.

dřevěný paraván

Designový prvek pro rozdělení místnosti

Designovka v obýváku

Paraván nakonec může sloužit čistě jako odlehčený designový prvek, který zajímavě tvaruje obývací pokoj a přitom nezabírá moc místa. A pokud jej budete chtít i nějak praktičtěji využít, můžete si do něj nastrkat třeba srolované časopisy.

paraván do pokoje

Intimní prostor pro převlékání

Intimní prostor

Do malého bytu se hodí i paraván, který vytvoří intimní prostor. Abyste měli soukromí na oblékání, stačí vkusný paraván. A je to! Další pokoj navíc nepotřebujete.

 

Foto: cre8 a komunikační agentura SETEVA, Gazeta do Povo, instagram.com, melaniemorel.com, myamazingthings.com, Gosto disto!

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.