Menu

5 pokladů, které najdete u babičky

Inspirace   |   3. 5. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Moderním interiérům vintage kousky sluší, a tak se můžeme přetrhnout, abychom na novějších věcech vytvořili patinu, kupujeme napodobeniny nebo obrážíme blešáky. Největší poklady přitom máme přímo pod nosem, na půdách a v obývákových stěnách našich babiček.

_vintage1

Porcelánové poklady prarodičů

V hipsterských kavárnách by vám za takové nádherné kousky utrhali ruce. U prarodičů se jich přitom válí fůra a většinou se na ně jen práší. To je vaše šance. Další možnost už je jen počkat, jestli nějakou pečlivě ukrytou sadu porcelánu nedostanete do výbavy, až do toho konečně praštíte.

Vysloužilé přístroje ozdobami interiéru

Potřebujete dodat svému bytu osobitost? Nemusíte hned přestat nakupovat ve svém oblíbeném obchoďáku s nábytkem. Zaměřte se na detaily a zkuste na půdě vyhrabat starý telefon, historické rádio nebo třeba foťák.

_vintage2

Z broušené sklenice lépe chutná

A teď si místo káviček a čajů dáme něco kapku ostřejšího. Ani sebekvalitnější víno si neužijete, když ho dostanete v plastovém kelímku. Jíme a pijeme očima, takže jak asi bude chutnat váš oblíbený drink ve stylových sklenicích?

Rodokmen složený z fotek

Rodina je základ. Zkuste vyštrachat staré fotografie a vystavit je třeba na schodišti nebo v chodbě. Ani v extra moderních interiérech se retro fotek nebojte a klidně je pověste do ještě starších rámečků. Dodá to vašemu domovu styl a hlavně duši.

_Vintage_5

Forma s mnoha využitími

Co se starou oprýskanou formou na pečení? Vyrobte světlo, použijte ji místo misky na ovoce nebo do ní zasaďte květinu. Vzít něco s historií a vkusně to zkombinovat s moderním vybavením, to je ten nejjednodušší způsob, jak si rychle zútulnit zbrusu nový byt.

Foto: thehousethatlarsbuilt.com,  LaurenConrad.com,  lamaisongray.tumblr.com, jenhuangblog.com,

dailyfix.co.za, LaurenConrad.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.