Menu

5 přírodních kousků, ze kterých budou všichni na větvi

Inspirace   |   20. 8. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Odpolední procházka vás bude mnohem víc bavit, když si dáte jasný cíl. Třeba najít parádní větev a přitáhnout si ji domů. A pak z ní vykouzlit jedinečný interiérový doplněk. Prostě originál, který vám vyrostl v lese úplně zadarmo!

přírodní kousek - větev

přírodní kousek - větev

Designový štendr

Klasická šatní skříň zabírá zbytečně moc drahocenného místa, což při dnešních cenách bytu platí doslova. Otevřená šatna s oblečením pověšeným na vodorovné tyči je mnohem úspornější a navíc i praktičtější. Stačí sehnat pěknou pevnou větev a zavěsit ji ze stropu na dva provazy. Ti šikovnější z vás dokonce mohou štendr opatřit kladkou a podle chuti svou garderóbu vytahovat nahoru nebo spouštět dolů.

Šperky jako v galerii

Vezměte své prstýnky, náramky i náhrdelníky a vystavte je všem na oči. Jak na to? V parku se poohlédněte se po hodně rozvětveném kmínku nebo samorostu, zbavte ho kůry a případných nečistot, zastřihněte přebytečné konce a nalakujte bílou nebo stříbrnou barvou. Pak elegantní věšáček připevněte ke zdi a klenoty navlékněte na jednotlivé „prsty“.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Dřevo – a svítí!

Jestli máte rádi minimalistický severský design, tak zkrátka musíte mít doma něco z břízy. Třeba lampičku, kterou jednoduše vyrobíte z březového polínka nebo z hezky tvarované větve. Teď zbývá jen vymyslet stabilní podstavec a navrch přimontovat objímku, případně stínítko. To už ale necháme na vašem vkusu.

Otesánek u stropu

Větve a kmeny jsou super, ale kořeny jsou ještě lepší. A hodí se nejen na samorosty! Vyberte si v lese ten nejinspirativnější kořen, pečlivě ho očistěte a nechte vyschnout. Pak dřevo ošetřete proti škůdcům, nalakujte a rozveďte elektroinstalaci. Nakonec připevněte hák, lustr zavěste a připojte. Jen pozor, jestli máte bujnější fantazii, pamatujte, že kořeny občas v noci obživnou.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.