Menu

5 psů, kteří se skvěle hodí do garsonky

Inspirace   |   7. 8. 2017   |   Autor: Lucie Drahošová

Bydlíte v malinké garsonce, ale přesto byste si rádi pořídili psa? Nezoufejte, mezi psími plemeny se najdou i taková, kterým malé prostory vadit nebudou, ba naopak bude jim v nich dobře.

psi do garsonky

Jorkšírský teriér

Pokud hledáte roztomilého společníka, který nepotřebuje příliš aktivity, je hravý, ale i samostatný, a navíc ideální pro alergiky, jorkšírský teriér bude vaše jasná volba. Tato rasa nelíná a její srst je podobná lidským vlasům, což z ní dělá roztomilého chlupáče, kterého si zamilují všechny generace.

psi do garsonky 

Čivava

Dalším miniaturním psím plemenem jako stvořeným do bytu je čivava, která se hodí hlavně pro single majitele, kterým se naplno oddá. Čivavu dokonce můžete naučit chodit na domácí suché WC a klidně vám v autobuse či tramvaji vydrží v tašce přes rameno. Počítejte ale s tím, že čivava si potrpí na pozornost a kontakt, proto potřebuje majitele, který se jí bude intenzivně a s láskou věnovat.

psi do garsonky

Kavalír King Charles Španěl

Nepatří sice mezi miniaturní plemena, přesto se vám s ním bude i v malinkém bytě žít příjemně. Toto plemeno je velmi společenské a přizpůsobivé, takže se bude cítit příjemně jak se single majitelem, tak i ve společnosti rodiny s dítětem. Dá se snadno vycvičit a velice snadno se přizpůsobí nejrůznějším podmínkám.

psi do garsonky

Malý hladkosrstý pinč

S touto rasou vás bude život bavit, protože si ráda hraje, je veselá, něžná, sebevědomá a čistotná. Pokud máte aktivnější povahu a hledáte do bytu malého psa, který toho moc nesežere, a přesto s vámi na procházce zvládne udržet rychlejší tempo, malý hladkosrstý pinč je skvělá volba.

psi do garsonky

Francouzský buldoček

Francouzský buldoček je extrovertní, veselý a inteligentní pes, který navíc příliš neštěká, což potěší především vaše sousedy. Sám ale zůstává jen nerad a umí intenzivně žárlit. Hodí se proto spíše opět pro singles a bezdětné, kteří mu věnují dostatek pozornosti.

 

Foto: thehappypuppysite.com, pets4homes.co.uk, pbs.twimg.com, wikipedia.org, vetstreet.brightspotcdn.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.