Menu

5 stylových pelíšků, které potěší každého Punťu

Inspirace   |   9. 7. 2020   |   Autor: Izabela Nováková

Víte, že psi v průměru prospí až 14 hodin denně? Pohodlné místečko na spaní je tak pro jejich spokojený život základ. Kulatý, hranatý, vyvýšený i s kapsou jako schovkou. Máme pro vás tipy, jak vyrobit vašemu chlupáčovi ten nejlepší pelíšek, ve kterém se vyspí dorůžova a který nebude vašemu interiéru dělat ostudu.

No řekněte sami, nezaslouží si jeho veličenstvo ten nejlepší příbytek?

Paletové lože pro celou smečku

Paletová klasika zvedne náladu každému.

Rádi dopřáváte svému čtyřnohému kamarádovi jen to nejlepší, ale zároveň jste pes na design? Pak je tenhle pelíšek to pravé ořechové pro vás oba. Je pohodlný a každým coulem stylový. Na pelíšku z palet se pohodlně uvelebí jak jeden pejsek, tak klidně celá smečka. Na výrobu nepotřebujete nic jiného než paletu, měkký polštář a pár šroubků. Inspirujte se třeba tímto  videonávodem zručné blogerky Rachel Metz. Prostor v paletě také nabízí šikovnou schovku na hračky a další nezbytnosti, které potřebuje mít váš mazlík na dosah packy. 

Pes, byt a vedro. Podívejte se na článek, který se vám už za pár týdnů bude hodit.

Trucovna i bezpečný pelíšek

Bezpečný přístav pro všechny útlocitné duše…

Máte doma strašpytla, který rád spí schovaný pod peřinou? Vyrobte mu tenhle klokaní pelíšek. Díky kulatému tvaru se vejde prakticky kamkoliv, sladké pelešení si v něm užijí hlavně menší ratlíci a ti, co spí stočení do klubíčka. Tenhle pelíšek padne na míru nejen vašemu čtyřnohému kamarádovi, ale také interiéru. Vyberte vzor látky, který parádně ladí se s ostatním vybavením, a postupujte podle tohoto návodu od Lii Griffith. Pokud máte doma plovoucí podlahu nebo parkety, nezapomeňte na spodní stranu pelíšku přilepit protiskluzové nopky. 

A pamatujete na naši roomtour plnou jezevčíků?

Místo pro každou srandu

Pokud jste na funky motivy, tenhle pelíšek pro vás bude jasná volba.

Tenhle hravý pelíšek se hodí pro malá štěňata i věčné psí smíšky. Díky výplni je navýsost pohodlný, a pokud to alespoň trošku umíte se šicím strojem, polštář na míru svému chlupáčovi ušijete raz dva. Návod, jak nažehlit smajlíka na látku, pak najdete u Samanthy na blogu

Chystáte rekonstrukci nejen psího pelechu? Nezajištěný meziúvěr by pro vás mohl být to pravé ořechové.

Chci vědět víc...
Chystáte rekonstrukci nejen psího pelechu? Nezajištěný meziúvěr by pro vás mohl být to pravé ořechové.

Stylový a recyklovaný

Upcyklovaný pelech ze starého kufru pro všechny, kdo neradi plýtvají.

Nedali vám sudičky do vínku ani špetku kutilského nadání? Nezoufejte, tenhle stylový pelíšek zvládnete levou zadní. Stačí obětovat jeden starý kufr, rozříznout ho, odstranit všechny části, které by mohly mazlíčka poranit, a přilepit nožky. Podrobný návod, jak na to krok za krokem, najdete u Ashlee na blogu. 

Postel jak pro psího krále

Pes do postele nepatří, nebo…?

Roztahuje se vám váš čtyřnohý kámoš neustále v posteli? Vyrobte mu vlastní a po té člověčí už ani neštěkne. Skvělý a podrobný návod včetně plánku na vytištění najdete na dámském kutilském blogu Shanty 2 Chic. Upozorňujeme ale, že vytáhnout psa z téhle postele může být docela oříšek. Za takový pelíšek vám budou vděční nejen gaučáci, ale hlavně starší pejskové, kterým studená podlaha nedělá dobře na klouby.

Foto: Malin K on Unsplash, Blog.homedepot.com, Liagriffith.com, Mysocalledcraftylife.wordpress.com, Studiodiy.com, shanty-2-chic.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.