Menu

5 tipů, jak chytře uspořádat postele v dětských pokojích

Poradna   |   1. 3. 2018   |   Autor: Dominika Zmítková

V dětském pokoji musíte většinou bojovat o každý centimetr. Zvláště pak, když máte více ratolestí, a tím pádem i více postelí. Podívejte se na pár nápadů, jak takové postele uspořádat, aby vám doma zabíraly co nejméně místa.

Nestárnoucí klasika

Když je dětí hodně a prostoru málo, poslouží nejlépe klasické palandy. A pokud vedle nich máte dost místa, můžete k nim udělat bytelné schody s úložným prostorem vevnitř.

Cik cak trojice

Tři postele se nad sebe pohodlně vejdou i v bytech bez vysokých stropů, stačí je spojit jediným žebříkem jako palandy. A nevypadá to přitom vůbec špatně.

Vestavěné patro

Pokud chcete mít co největší možnou plochu podlahy pro další nábytek, nejjednodušší bude si do pokoje trochu podlahy přidat. S vestavěným patrem získáte pod ním místo pro skříně, komody či psací stoly.

Palanda ve stěně

A pokud vaše děti mají koníčky, na které je potřeba co nejvíce místa, zkuste jim zařídit sklápěcí postele. Během chvilky bude i malý pokoj prostorný.

Postel ve skříni

Pokud máte v pokoji dost hlubokou skříňovou stěnu, zakomponujte postel do ní. Máte tak postel i veškeré úložné prostory na jedné straně a v pokoji zbude spousta místa.

FOTO: dailylobotomy.com, popsugar.com, studio-mcgee.com, micasarevista.com, eurostylelighting.com, petitandsmall.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.