Menu

5 tipů jak na spíž v malých kuchyních

Inspirace   |   30. 5. 2017   |   Autor: Rudolf Král

Otázku, kam ukládat potraviny, řeší asi každý z nás. Pokud navíc máte malý byt s ještě menší kuchyní, může to vypadat jako neřešitelný problém. Připravili jsme pro vás ale pár nápadů na úložné prostory, kam by vás normálně potraviny dávat nenapadlo.

_spajz1

Potraviny ukryté v šuplíku

Mít při vaření všechno po ruce je jistě sen každé kuchařky a kuchaře. Uskladnění potravin přímo v lince vám zajistí, že nebudete muset pořád někam odbíhat. Stačí si vytvořit šuplíky na míru a usadit je do linky.

_spajz2

Vysunovací spíž

Budete sice muset obětovat jednu z kuchyňských skříněk, ale zase je pak všechno hezky pohromadě. Když navíc použijete vysunovací systém, budete mít na potraviny o hodně víc místa než v klasicky řešené skříni a lépe využijete skříň s užším profilem.

_spajz3

Nezapomeňte na opomíjená místa

Místo nad kuchyňskou linkou se hodí především k uskladnění kompotů, šťáv a jiných potravin, které nejsou tak náchylné například na prach a výpary vznikající při vaření. Pokud vše roztřídíte do hezkých košíčků, nebudete se muset bát, že věci nad linkou budou vypadat rušivě.

_spajz4

Tajný šuplík plný dobrot

V každé kuchyni se najde nějaká ta nevyužitá škvíra. Přesně na míru si tak můžete vytvořit pojízdný šuplík, který bude do mezery přesně pasovat. A hned vám tak vznikne další prostor, kam uskladníte spoustu věcí.

_spajz5

Spíž trochu jinak

Potraviny není vždycky potřeba ukrývat na nějaká místa, která nejsou příliš vidět. Naopak z originální špajzky můžete udělat zajímavý prvek kuchyně. Lze například použít staré nákupní nebo proutěné košíky, do kterých dáte ovoce, zeleninu, cibuli či brambory.

Foto: housebeautiful.com, wayfair.com, bhg.com, apartmenttherapy.com, diypassion.com, centophobe.com, teds-woodworking.digimkts.com,

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.