Menu

5 tipů pro malé ložnice

Poradna   |   15. 11. 2018   |   Autor: Zuzana Bohdalová

V malometrážních bytech obvykle v ložnici počítáme každý centimetr místa. Když ale víte, jak na to, dá se i v malé místnosti příjemně žít. Poradíme vám pár tipů a triků, které vám v tom pomohou.

Mělké komody a skříně

Pokud se vám nevejde do ložnice nábytek běžné hloubky, pořiďte si mělčí komody a skříně, které tolik nevystupují do prostoru.

Využijte místo pod postelí

Velkou plochu ložnice zabírá obvykle postel. Místo pod ní by byla škoda nechat ležet ladem. Snadno tady uskladníte například ložní prádlo nebo jiné, nepříliš často používané věci.

Zrcadlo nebo tapeta místnost opticky zvětší

Abyste se tady necítili stísněně, dejte si na zeď velké zrcadlo nebo tapetu s vhodným, perspektivu rozšiřujícím motivem.

Patro vám přidá metry navíc

V případě, že máte byt s vysokými stropy, určitě přemýšlejte o vybudování patra na spaní. Získáte tak spoustu místa a ještě to zajímavě vypadá.

Minimalismus a odlehčené linie

Při volbě zařízení a interiérových doplňků sáhněte spíše po jednoduchém designu, odlehčených materiálech a světlé barvě. Prostor tak bude působit vzdušněji.

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.