Menu

5 tipů na oživení stěn za pár korun

Inspirace   |   15. 8. 2016   |   Autor: Lucie Drahošová

Zdají se vám vaše zdi prázdné nebo zkrátka hledáte nenákladnou změnu? Zkuste pětici našich tipů na výzdobu stěn, které vám vezmou dech a vaši peněženku nechají na pokoji.

_steny1

Trojúhelníková razítka na zdi

Razítka na zdi 

Razítko je skvělá pomůcka pro všechny, kteří se chtějí výtvarně projevit, ale nemají malířský talent. Razítkování zvládne i malé dítě, a když papír vyměníte za stěnu, dočkáte se netušených výsledků. K tvoření můžete využít tónovací barvu nebo i obyčejné akrylové barvy, jako razítko pak speciální razítka na zeď, ale třeba i vykrojenou bramboru nebo vlastní dlaň. Skvěle vypadají třeba i jen obyčejné trojúhelníky.

_steny2

Šedivé květiny malované přes šablonu a plastická koláž z červených prken

Nanášení barvy přes šablonu 

Podobně nenáročné jako razítkování je malování přes šablonu. Hodí se hlavně pro větší motivy nebo motivy s detaily, u kterých vám záleží na přesných linkách. Využít můžete opět tónovací barvu nebo klasickou barvu na stěny.

Koláž

Pokud chcete mít na zdi něco plastičtějšího, pusťte se do koláže. Nám se moc líbí třeba tahle pusa vyskládaná z různě dlouhých prkýnek nabarvených na červeno.

_steny3

Noty a notová linka

Malování tónovací barvou

Pokud vám talent nechybí, nebo máte alespoň dostatek odvahy, můžete se pustit do malby jen za pomoci štětce. Jednodušší motivy zvládne i méně nadaný malíř, stejně si ale radši obrázek na zeď předkreslete obyčejnou tužkou.

_steny4

Samolepka caffé u jídelního stolu

Samolepky na zeď vlastní výroby

Větší samolepky na zeď vypadají v interiéru moc dobře, ale nejsou úplně levné. Možná vás ale nenapadlo, že byste si takovou samolepku mohli vyrobit i sami. Stačí požadovaný motiv předkreslit rukou nebo podle šablony na samolepicí fólii a vystřihnout.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Foto: houzz.com, etsy.com, myaustinelite.com, home-designing.com, diyprojectsforteens.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.