Menu

5 triků, jak na malý byt

Poradna   |   21. 4. 2021   |   Autor: Rudolf Král

Ani v malém bytě se nemusíte cítit stísněně, chce to ale více přemýšlet nad tím, jak si jej zařídíte a uspořádáte. Přinášíme vám pět rad, které by vám s tím měly pomoci.

Malý byt_kolo na stěně

Rozdělte místnost na koutky

Pokud bydlíte v garsonce nebo v bytě 1+1, rozdělte si místnost na více koutků (odpočinkový, pracovní, spací atd.). Bude se vám tam lépe fungovat a taky si v rámci jednotlivých částí místnosti snáze uspořádáte své věci.

Multifunkční nábytek

Mějte v bytě jenom ten nábytek, který opravdu využíváte. Proč mít například kolem stolu čtyři židle, když většinou potřebujete dvě, a těm pár návštěvám, které se u vás během roku zastaví, přinesete židli ze sklepa nebo z balkonu. Hodně místa ušetříte, když jeden kus nábytku zastane více funkcí (např. křeslo rozložitelné na postel).

Podívejte se také, jak si poradit s malou koupelnou.

Malý byt_ložnice

Barový pult místo příčky a zrcadla

Pokud je mezi kuchyňským koutem a obývacím pokojem příčka, můžete ji zbourat a nahradit barovým pultem, který vám zároveň poslouží jako jídelní stůl. Tím vizuálně zdvojnásobíte velikost místností. Opticky zvětší prostor i velké zrcadlo přes celou stěnu.

Máte vyhlédnutý byt? Víme, na kolik vás vyjde hypotéka


Chci vědět víc...
Máte vyhlédnutý byt? Víme, na kolik vás vyjde hypotéka


Klasický konferenční stolek dejte do bazaru

Místo velkého a statického konferenčního stolku si radši pořiďte dva, tři malé mobilní, které případně zastrčíte do sebe. Zaberou vám méně místa a můžete si je libovolně přesouvat, kam zrovna potřebujete.

Malý byt_oranžové křeslo

Maximálně využijte stěny

Co vám chybí na podlahové ploše, můžete alespoň částečně nahnat na stěnách. Chytře rozmístěné police a rohové poličky vytvoří i v malém bytě dostatek úložného prostoru. Pokud to výše stropu dovolí, zbudujte si patro na spaní a pod ním pracovní koutek.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.