Menu

5 věcí, které nás braly na Design Shakeru

Inspirace   |   27. 4. 2015   |   Autor: Rudolf Král

Nestihli jste zajet do Letňan na letošní Design Shaker? Škoda, našlo se tu totiž docela dost skvělých designových kousků a nápadů, které by se vám mohly hodit do bytu. Mrkněte tedy alespoň na výběr pěti věcí, které nás tam bavily nejvíc.

 

Stolky Master&Master

Dvojice mladých kluků ze Zábřehu dělá variabilní stolky v zajímavých kombinacích materiálů. Veselé kovové geometrické podnože jsou subtilní, přitom ale dokážou pevně držet bytelné překližkové desky. S klidem je můžete postavit na zahradu, do kuchyně i do kanclu.

_one_hires

_studio_hires

Betonové závěsné lampy od Jakuba Velínského

Jasně, žárovky s barevným kabelem jsme přece už viděli, novinka se nekoná. Jenže ty od Jakuba Velínského jsou trochu jiné kafe. Nadějný designér díky betonové koncovce posunul původní nápad ještě o level výš. Tohle fajnové osvětlení navíc pořídíte za docela pěkné peníze.

_PIC5139

 

Ložnice Mamma od Jitony, Design Vrtiška a Žák

Jestli doma také ujíždíte na Skandinávii, ložnicový set Mamma v kombinaci bílé barvy a dřeva vás bude bavit. Za lehkost výsledného dojmu mohou hlavně zaoblené nožičky, kterými páni designéři propojili celou kolekci. Zlehka se budete cítit i při placení – třeba taková postel vás vyjde jen na něco málo přes patnáct tisíc korun.

_Mamma_5538_Jitona_m

Hodiny od studia LLEV

Stěna je místo, kde si můžete docela slušně vyhrát s detaily. Vkusné hodiny LLEV  inspirované přírodními motivy v sobě nesou dostatek nápaditosti, ale zároveň nerozbijí prostor nechtěnou okázalostí. Mají prostě správný šmrnc.

_05_SEASON_LLEV_tyrkys

 

Zahradní kuchyně ARA

Mobilní kuchyně od ARA Kolín je poněkud dražší záležitost, ale nelze jí upřít výborný nápad. Díky ní si totiž kuchař nemusí lámat hlavu s odbíháním ze zahrady k plotně, pracovní desku mát rovnou v přírodě. Je voděodolná, skládací, lehce se posouvá… a vy si můžete spokojeně hovět nad večeří na čerstvém vzduchu.

kuchyn6

 

 

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.