Menu

5 věcí, které si budete muset pořídit, když spolu začnete bydlet

Poradna   |   10. 1. 2019   |   Autor: Rudolf Král

Dokud jste žili na koleji či ve společném nájmu s více lidmi, nemuseli jste spoustu věcí řešit. Jakmile se ale rozhodnete s partnerem bydlet společně, bez některých věcí se prostě neobejdete. Pár jsme jich vybrali, abyste věděli, co si zvlášť pečlivě pohlídat.

krabice na stěhování a nohy dvou lidí

Láska lépe přežije v bytě, kde se neválejí boty v předsíni a špinavé nádobí ve dřezu.

Kvalitní dvoupostel

Pokud si to můžete dovolit z hlediska prostoru i financí, určitě si pořiďte dostatečně velkou postel s kvalitní matrací. Když už jste se rozhodli bydlet společně, vypadá to nejspíš na vážný vztah a tím pádem si kupujete stěžejní kus nábytku na spoustu let.

Nad postel si můžete pořídit originální dekor, třeba obří lapač snů.

Dostatečně velká lednice

Vaše spotřeba jídla stoupne na dvojnásobek a pravděpodobně si budete k sobě zvát i spoustu kamarádů, tak nespoléhejte na to, že zrovna teď doma moc nejíte ani nevaříte. Určitě také doporučujeme do budoucna nezapomínat na mrazák, do něhož se vejde víc než jen zmrzlina a sáčky na led.

Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku

Chci vědět víc...
Chcete spolu do vlastního? Bude se vám hodit 20 % do začátku

Myčka

Jestli něco dokáže parádně otrávit vztah, pak jsou to hádky kvůli špinavému nádobí ve dřezu. Taková myčka, klidně v užší, pětačtyřiceticentimetrové variantě, vám ušetří spoustu nesmyslných sporů i čas, který můžete trávit mnohem zábavnějšími a smysluplnějšími činnostmi.

Pořádná skříň s poličkami

Ať už bude vestavěná nebo volně stojící, umožní vám schovat spoustu oblečení, sportovního vybavení i dalších propriet, které jste si vy i váš partner do společného bytu přinesli. Jinak budete neustále zakopávat o věci toho druhého a věřte, že vám to dost brzy poleze krkem.

Spočítejte si, za jak dlouho našetříte na rekonstrukci

Chci vědět víc...
Spočítejte si, za jak dlouho našetříte na rekonstrukci

Rozměrnější botník

Podobně jako v případě šatstva počítejte s tím, že vám značně stoupne počet bot, které bude potřeba někam uložit. Zvlášť v podzimních a zimních měsících nikdo nestojí o to, aby v předsíni zakopával o mokrou nebo dokonce zablácenou obuv. Lhostejno, jestli svou či partnerovu.

Narážíte na sebe i tak? Zkuste velké triky do malého bytu.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.