Menu

6 designových kousků, co nás baví

Inspirace   |   11. 1. 2017   |   Autor: Izabela Nováková

Vždycky potěší, když se snoubí design s funkčností a vznikne originální dílo. To platí stejně pro dům, byt, velké kusy nábytku i úplné drobnosti. Našli jsme pro vás pár zajímavých, cenově dostupných designových kousků do bytu, které vám skvěle poslouží a ještě je na ně radost pohledět.

Věšák na klíče plástev

Věšák na klíče s nápadem

Že věčně hledáte při odchodu klíče po bytě, nebo je pořád zapomínáte doma? Pak je pro vás tenhle věšák ve tvaru plástve jako stvořený. Jednotlivé přívěsky jsou navíc na vnitřní straně barevně rozlišené, takže nehrozí, že si klíče zaměníte třeba se spolubydlícím.

Konvička

Z tohohle mráčku zaprší

Milá vychytávka, která vám pomůže rovnoměrněji rozprostřít zálivku na celý truhlík, a ještě se u toho pobavíte. Vodu si můžete nechat odstát v pet lahvích, přesně jak to mají rostliny rády, a pak už jen stačí nasadit tuhle designovou vychytávku a dopřát květinám vláhu stylově a rovnou z mráčku.

Netopýří kolíčky

Jako hejno netopýrů

Kdyby si Drákula někdy věšel prádlo, pak si můžete být jistí, že by k tomu používal tyhle parádní kolíčky.  Navíc je to super řešení, jak i něco tak fádního, jako je šňůra na prádlo, trochu vyšperkovat.

Záložka

Super hrdina pro knihomoly

Izraelské designerské studio Artori Design přišlo s originální poličkou, která vytváří dojem, že Superman právě zachraňuje vaše knihy před pádem do věčných hlubin. Takže pokud zrovna přemýšlíte nad tím, jak si vystavit sbírku komiksů, mrkněte na stránky studia, kde si tyhle designovky můžete rovnou i za pár korun objednat.

Pop-artová lampička

Posviťte si pop-artově

Jestli milujete barvy, design a pop-art, pak vás tenhle kousek rozhodně okouzlí na první pohled. Vtipná iluze tekoucí barvy a zářivá žlutá barva dělají z téhle lampičky jedinečnou záležitost. Ať už bude svítit na pracovním stole, nebo v ložnici, rozhodně se stane nejvýraznějším doplňkem místnosti.

Jednorožec

Odvázaný jednorožec

Tenhle výjev sice možná nenávratně naruší citlivějším jedincům představu o jednorožci jako nevinném stvoření z pohádek, ale posuďte sami. Originálnější způsob, jak si doma vystavit lahev červeného, hned tak nenajdete.

Foto: Amazon.com, Buzzfeed.com, Artoridesign.com, Iluvgoodies.com, Ebay.com, Thecoolector.com

 

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.