Menu

6 důkazů, že plameňáci nepatří jen do ZOO

Inspirace   |   23. 6. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Plameňák je symbolem vznešené a přirozené krásy, starorůžová barva navíc působí nadčasově. Tito vodní ptáci aktuálně v nejrůznějších podobách dobývají interiéry našich domovů. Posuďte sami, že na mánii kolem plameňáků něco bude.

_plamenaci1

Tapeta s plameňáky v předsíni

Největší výhoda plameňáků je, že kam „vkročí“, tam jsou obdivováni. Od dětských pokojů pro malé i větší slečny přes ložnice až po koupelny. Parádu ale udělají třeba i v předsíni. Volit můžete od čistě naturalistických vzorů přes moderní geometrické zpracování. Perfektní jsou třeba na velkoplošné tapetě přes celou zeď.

_plamenaci2

Na plameňákovi na talíři si smlsnou i vegetariáni. A nemusí být ani dorůžova. Variace na obrázku nás zaujala především odvážným zpracováním, kdy je výtvarný motiv rozložen na dva talíře. Průšvih ale bude, až se jeden z nich rozbije.

_plamenaci4

Sklenice na víno s motivem plameňáků

Plameňáci při odpočinku stojí na jedné noze, což v přeneseném smyslu značí absolutní vnitřní rovnováhu. Jak příznačné pro sklenice na víno, nemyslíte? Tak na vaše zdraví, do jedné i do druhé nohy!

_plamenaci5

Povlečení s plameňáky

Plameňáky si můžete pustit i do postele v podobě povlečení. Tito vodní ptáci svými dlouhými krky jednoduše vytvoří motiv srdce, což bude sedět především romanticky založeným jedincům.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
_plamenaci3

Tapeta s plameňáky v koupelně

Tapeta s plameňáky je cool v každé místnosti, tedy i v koupelně. Jen mějte na paměti, že do menších prostorů, které potřebujete opticky zvětšit, se hodí drobné motivy, a naopak do velkých místností, které chcete zútulnit, vybírejte větší a zdobnější vzory.

A jestli máte plameňáky fakt rádi, pořiďte si jednoho domů. Hezky opeřeného a v životní velikosti. Je to ale samozřejmě atrapa, skutečného plameňáka by vám vycpat nikdo nedovolil.

Foto:  etsy.com, marieclairemaison.com, peoniesandbrass.com, mehomedecor.blogspot.jp, popscreen.com, popscreen.com,www.sfgirlbybay.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.