Menu

6 elegantních domácích vinoték

Inspirace   |   9. 6. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Nestrkejte doma víno do špajzu nebo do sklepa, raději si je v bytě pěkně vystavte. Poslouží vám k tomu originální vinotéka, která se navíc stane ozdobou vaší domácnosti. Vybrali jsme pro vás pár případů, kdy se to povedlo.

_Vinoteka1

Dřevěné nástěnné panely s vínem

Zátiší se skříňkou

Nad starší komodou s šuplíky a regály ukrývajícími příbory a nádobí jsou v nástěnných panelech zastrkány lahve vína, které prostor příjemně oživují. Třešničkou na dortu je pak stylový nápis WINE vyvedený na vysloužilých kuchyňských prkénkách.

_Vinoteka2

Minimalistická prkna

Nic než prkna

Roztomile minimalistické řešení, ke kterému potřebujete jen tři prkna (nebo lépe řečeno hranoly). Do těch před pověšením na zeď jenom vyvrtáte díly, začistíte je a vinotéku natřete. A pak už dojde na zalahvování.

_Vinoteka3

Industriální stojan z objímek a zarážek

Industriální vinotéka

Další vinotéka za pár šupů, kterou hravě zvládnete vyrobit sami. Stačí zajít do železářství nakoupit „objímky“ a „zarážky“ a přišroubovat je na bytelný dřevěný rám. Perfektní řešení hlavně do industriálních interiérů.

_Vinoteka4

Vinná stěna z palet

Vinná stěna

Vyskládat si stěnu z palet s vínem je sice řešení spíše pro nějakou vinárnu či restauraci, v menším měřítku to ale může fungovat i v malometrážním bytě. Taková stěna může být třeba v garsonce zajímavým předělem mezi jídelní a odpočinkovou částí.

Líbí se vám netradiční styl, ale víno chcete uchovat v bedýnkách jak jste zvyklí? Inspirujte se bedýnkami na 12 způsobů.

_Vinoteka5

Ozdobné cihly

Vínům to sluší i v cihlách

Ozdobné tvarovky nemusí sloužit jen pro stavbu. Pokud v nich jsou pořádné otvory, kam se vejde lahev vína, vytvoříte z nich velmi jednoduchou a přitom velice dekorativní vinotéku.

_Vinoteka6

Bytelné dřevo a provazy

Víceúčelová polička

Jako stojánek na víno můžete využít i kus bytelného dřeva. Ani pro průměrně zručné jedince nebude problém připevnit na něj silné provazy a víno zavěsit hrdlem dolů. Jednoduché a pěkné na efekt.

Foto: andersonandgrant.com, etsy.com, dumpaday.com, blog.grapedistrict.nl, home-dzine.co.za, www.oliveandcocoa.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.