Menu

6 kousků z kuchyně, se kterými naděláte parádu po celém bytě

Inspirace   |   28. 4. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Vidlička, které se někde ztratil nůž, osiřelý podšálek bez hrnečku nebo rozhrkaný váleček, kterého v kuchyni dávno nahradil mladší a výkonnější kolega. Na první pohled zbytečnosti zralé na vyhození, když s nimi ale budete kreativně pracovat, třeba z nich vykouzlíte zajímavý interiérový doplněk. Nabízíme vám půltucet inspirativních příkladů, jak na to.

_Kousky_z_kuchyne2

Každý by měl mít svůj koutek, kam si po práci zaleze s knížkou nebo si může hodit jen tak hodit nohy na stůl. Podobné hodiny vám vždycky připomenou, že už je čas. Nejen na čaj a nejen o páté. Navíc hrníčkům po babičce to takhle sluší mnohem víc než v nějaké příšerné obývákové stěně.

_z-kuchyne2

Tímhle válečkem už sice nikoho po hlavě nevezmete, ale uznejte, že tahle super stylovka za to stojí. Věšák z válečků vypadá skvěle na chalupě i v moderních interiérech. Navíc budete děsně cool, protože recyklace čehokoli je teď v kurzu.

Na polévku vám bohatě stačí jedna naběračka. Zbytek můžete s klidem nechat rozkvést. Najednou máte k ruce bylinky nebo okrasné rostliny, kterými opticky propojíte kuchyň se zbytkem bytu. A pamatujte, že čím oprýskanější naběračka, tím lépe.

_Kousky_z_kuchyne5

V éře DIY, kdy si každý vyrábí, co chce a z čeho chce, by nás tohle už nemělo překvapit. Speciální lustr bude na vaši domácnost vrhat dobré světlo a během nočního mlsání si na vás navíc pěkně posvítí. Takže dost divení a šup shánět staré příbory.

_z-kuchyne1

Jestli se vám „příborový“ nápad líbil, ale nedáte dohromady tolik kousků, abyste z nich sestrojili celý lustr, zkuste něco menšího. Taková vidlička se totiž dá použít i jako úchytka na skříňku, místo háčku na věšáku nebo ji můžete přidělat na stěnu u okna a zastrkovat za ni závěs.

Nudných plastových nebo kožených obalů na tablet jsou plné obchody, nás ale mnohem víc zaujal tenhle DIY kousek ze starého kuchyňského prkýnka. Zvlášť stylové je, když máte na tabletu recept, podle kterého zrovna vaříte.

Foto: architecturendesign.net, homedecoriez.com, dishfunctionaldesigns.blogspot.cz,

countryliving.com, etsy.com, lushome.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.