Menu

6 kreativních využití starých žebříků

Inspirace   |   22. 8. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Žebříky a štafle většina lidí vytahuje, jen když je doma třeba něco přivrtat, odstranit nebo vymalovat. Jinak se ale bezprizorně válí ve sklepě nebo zabírají zbytečně místo na balkoně. Podívejte se, jak ještě se dají žebřiny v bytě využít, když máte od domácích prací pokoj.

_zebrik1

Knihovna ze štaflí

Knihovna ze dvou štaflí

Vezměte dvoje štafle, přišroubujte je vzhůru nohama na stěnu a skrz ně protáhněte prkna. Dostanete prima policovou stěnu, která má nápad a vejde se vám na ni spoustu knih, kytek, váziček a dalších dekorací.

_zebrik2

Rohová polička ze starého žebříku

Rohová polička

Žebřík rozevřený pod úhlem devadesát stupňů vám výborně poslouží i jako rohová polička. Jediné, co musíte udělat, je přišroubovat jej na zeď. Perfektně vypadá v kombinaci se starým stolem z podobného a podobně staře vypadajícího dřeva.

_zebrik3

Vinotéka z žebříku

Vinotéka se stříškou

Zatím stačilo žebřík prostě vzít a někam připevnit, tentokrát si ale budete muset dát trochu víc práce. K žebříku totiž musíte připevnit dostatečně pevné pásky, do kterých pak lahve s vínem zastrkáte. Jinak je to ale zajímavé řešení, které se hodí nejen do bytů, ale také do menších bister a barů.

_zebrik4

Bytelný rám na fotky

Bytelný rám na fotky

Zavěšený žebřík na zdi vám skvěle poslouží nejen jako polička, ale i jako efektní rám pro vystavení obrázků a fotek. Model bílý žebřík na tmavé zdi nám připadá opravdu hodně působivý, parádně se sem hodí také ptáček poskakující na horní hraně.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !
_zebrik5

Žebřík jako úložný prostor u stropu

Odložte věci ke stropu

Když vám doma chybí úložný prostor, dejte žebřík ke stropu. Na něj můžete umístit nejrůznější krabice, nebo za něj pověsíte pánve, naběračky a cokoliv dalšího s uchem. Jen si tyhle instrumenty nedávejte moc vysoko, ať na ně dosáhnete.

_zebrik6

Věšák na šaty ze štaflí

Šatní skříň i botník

V současné době je hodně trendy využívat žebříky a štafle k uskladňování bot a oblečení. Snadno z nich sestavíte jednoduché a účelné konstrukce, ve kterých se vaše šatstvo a obuv budou skvěle vyjímat.

Foto: Tipsted.com, Stagecture.com, littlepieceofme.com, forelements.pl, diy-enthusiasts.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.