Menu

6 ozdob interiéru ze starých vinylů

Inspirace   |   3. 8. 2016   |   Autor: Izabela Nováková

Našli jste ve sklepě staré desky a nevíte, co s nimi? Ukážeme vám, že vysloužilé vinyly nadělají spoustu parády i bez gramofonu, který už se dávno odebral do věčných lovišť. Nechte se inspirovat a proměňte staré desky ve stylové kousky do bytu.

_vinyl1

Vinylový etažér

Podáváno na vinylu

Servírujte sladkosti či jiné dobroty stylově a vyrobte si z vinylů etažér! Jednoduchý vzhled a černá barva dají vyniknout jak jednohubkám na retro party, tak i čerstvému ovoci na stole. Stačit vám k tomu bude jen pár vinylů a tyč, na kterou je připevníte.

_vinyl2

Netradičně tvarované misky

Je libo mandličky nebo krekry?

I tyhle netradičně tvarované misky bývaly kdysi hudební nosiče. Desku stačí jen lehce nahřát (třeba v troubě), a pak si můžete dle libosti pohrát s jejími tvary. Kvůli dírce uprostřed se do misky nehodí nic, co teče, ale na buráky, mandličky nebo krekry jsou super.

Zeď plná tónů

Zejí vám zdi prázdnotou? Pak není nic jednoduššího, než je ozdobit starými deskami. Můžete je pověsit na hřebík nebo přilepit oboustrannou lepicí páskou, a čím více jich bude, tím lépe budou na stěně vypadat.

_vinyl3

Konferenční stoleček

Konferenční stolek Karel Gott

Parádní stoleček, který si s troškou lepidla a jednou deskou zvládnete udělat doma sami. Můžete ho používat jako noční stolek k posteli nebo třeba jako konferenční stolek do obýváku. Mimochodem je to výborný způsob, jak oživit starý stolek s kulatou deskou, na kterou jen nalepíte vinyl.

Rádi vyrábíte vaše interiérové ozdoby z nepoužívaných věcí? Mrkněte na několik originálních tipů, co se dá vyrobit z ramínek na šaty. 

Prostřeno

Jestli se vám nechce nic složitého vymýšlet, prostě jen desky vezměte, setřete z nich prach a dejte je na stůl jako originální prostírání. Pokud znáte hudební vkus svých hostů, můžete je potěšit tím, že jim jídlo naservírujete na desku jejich oblíbeného interpreta.

_vinyl5

Vinylové hodiny

Rockerské hodiny

Hodiny z vinylů si velice snadno vyrobíte doma. Stačí jen k desce připevnit hodinový strojek, a máte hotovo. Takový kousek dodá šmrnc jak chodbě, tak i obývacímu pokoji. Jestli jste perfekcionisté, můžete atmosféře interiéru přizpůsobit výběr desky, ať vám třeba ve světlém vzdušném pokoji nestraší na zdi deska nějakých blackmetalistů.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Foto: Ripost.hu, Shelterness.com, Brit.co, Notonthehighstreet.com, Buzzfeed.com, Popsugar.com

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.