Menu

6 rad, jak udělat strop vyšší

Inspirace   |   2. 7. 2018   |   Autor: Dominika Zmítková

Máte doma nízké stropy a nechcete, aby interiér vašeho bytu působil stísněně? Zkuste si pomoct několika optickými triky, díky nimž bude strop působit výše položený, než ve skutečnosti je.

byt s opticky zvýšeným stropem

1. Vyberte správné osvětlení

Sáhněte po subtilních světlech, která jsou co nejblíže stropu, abyste zachovali co největší možnou vzdálenost mezi zdrojem světla a podlahou. Samozřejmě úplně zapomeňte na masivní závěsné lustry.

2. Vymalujte strop jinou barvou

Nedomalujete-li stěny až k hraně, místnost bude vypadat vyšší a strop odlehčený. Můžete použít jak světlé, tak kupodivu i tmavé odstíny, vtip spočívá v tom, že část stropní barvy přesahující do zdi strop jakoby nadnáší.

Podívejte se, jakými triky si pomáhají v malých bytech v Hongkongu.

3. Žeňte dekorace do výšky

Veškerá výzdoba stěn by měla být vertikální. Obrazy, fotografie či plakáty proto věšte na výšku, nejlépe do sloupců a klidně až ke stropu.

4. Závěsy pověste od stropu

Garnýž dejte co nejvýše a závěsy nechte splývat až na zem, opticky to prodlouží okna. Volte lehké, průsvitnější látky, které pustí do místnosti světlo a v zimě tolik neabsorbují teplo z radiátorů.

Máte vyhlédnutý byt? Víme, na kolik vás vyjde hypotéka


Chci vědět víc...
Máte vyhlédnutý byt? Víme, na kolik vás vyjde hypotéka


5. Zvyšujte proužky

Na závěsy, potahy či tapety volte svislé proužky, které opět opticky prodlužují a zeštíhlují, což platí pro lidské tělo stejně jako pro rozličné plochy v bytě.

6. Pomůže i lesklý strop

Pokud se toho nebojíte, zkuste vymalovat strop lesklou barvou (tzv. glossy), nalepte na něj lesklou fólii, nebo sem dejte zrcadlo. Ve všech případech vytvoříte dojem, že stropem místnost nekončí, ale pokračuje.

Foto: Shutterstock.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.