Menu

7 důkazů, že mramor není jenom pro boháče

Inspirace   |   24. 7. 2017   |   Autor: Rudolf Král

K tomu, abyste se obklopili mramorem, nemusíte být zrovna majiteli honosné vily a tučného bankovního konta. S trochou invence si totiž můžete pořídit věrnou napodobeninu z materiálu, který vás nezruinuje. A mnohdy dokonce nadělá doma větší parádu než originál!

mramor v interiéru

Hogofogo tapeta

Šikovný malíř pokojů si s autentickým motivem poradí raz dva, tapeta je ještě o chlup jednodušší řešení. Takový rádoby mramor na stěně se bude skvěle vyjímat především v minimalisticky zařízených bytech.

Osvětlení jako na zámku

Mramorové svíčky vykouzlí doma podmanivou atmosféru, ať už chystáte mejdan pro kamarády, nebo romantický večer ve dvou. Náramně jim to sluší třeba na podstavci ze surového betonu.

mramor v interiéru

Obědvejte jako panstvo

Cibuláku odzvonilo, povečeřte na mramoru! Stylový porcelán je vkusný, ale přitom nepůsobí nudně. Z každé večeře učiní elegantní zážitek, ať už servírujete foie gras, nebo kuře na paprice.

Elegance v peřinách

Na studeném kameni byste si asi pospali jen stěží. Zato v bavlněných peřinách s mramorovým vzorem usnete natotata! Elegantní potisk je navíc i praktický, protože se v něm snadno ztratí skvrny od ranního kafe.

mramor v interiéru

Stojánky do koupelny

Mramor patří nejen do koupelny drahého pokoje ve Four Seasons, může zdobit i vaši malou koupelničku. Stačí si pořídit vychytané plastové stojánky na kartáčky, mýdlo nebo zubní pastu, případně si vyrobit vlastní DIY za pomoci nůžek, tapety a obyčejných plastových kalíšků.

Abstraktní umění

Připravte si velkou roli papíru nebo plátno, černé vodovky, jednoduchý dřevěný rámeček, a dejte se do díla. Rozpitá barva vytvoří na bílém podkladu optickou iluzi, která nemá od skutečného mramoru daleko, a navíc vypadá jako obraz od nějakého hodně současného malíře.

mramor v interiéru

Račte dál

Také klasické mléčné sklo na dveřích se dá oživit mramorovým vzorem. Alespoň na něm později nebudou tolik patrné otisky prstů.

 

Foto: tru-vue.com, urbanoutfitters.com, laurenconrad.com, cheaphomedecorideas.com, polkadotbride.com, homedeco.nl, alexglassdesigns.com

 

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.