Menu

7 nápadů, jak si upravit televizní koutek

Inspirace   |   21. 12. 2016   |   Autor: Dominika Zmítková

Dlouhé zimní večery jsou ideální chvílí, kdy doma zhlédnout všechny filmy a seriály, na které jste v létě neměli čas. Když už tedy budete u televize trávit více času, zvelebte si svůj televizní koutek tak, abyste se v něm cítili dobře.

TV koutek

Domácí galerie

I když máte svou televizi rádi, neměla by být dominantním prvkem obýváku. Zkuste kolem ní pověsit pár obrázků a uvidíte, že se hned v téhle části pokoje budete cítit lépe.

Audio video

Jestli pořád ještě máte doma gramofon a desky, neschovávejte je ve skříni, naopak si je vystavte pod televizi. Můžete si pak s přáteli dělat nostalgické mejdany a smát se legračním účesům zpěváků a zpěvaček na obalech.

Televize

Domácky útulné posezení

Zkuste položit moderní plochou televizi na starý oprýskaný stůl a uvidíte, jak dobře tenhle kontrast působí. Atmosféru pak ještě můžete doladit dalšími vkusnými doplňky, jako jsou třeba proutěné ošatky a jednoduché stolní lampičky.

Knihomolský koutek

Zasaďte televizi do knihovny, ať je vidět, že celý den jenom necivíte na bednu, ale taky si občas něco přečtete. Tohle řešení je ideální také pro ty, kteří si ještě potrpí na dvd hezky zasazená do originálních obalů a vyrovnaná na poličce.

Kredenc

V kredenci řádí avataři

V případě, že máte domov plný starého stylového nábytku a moderní přístroje by tam vypadaly jako pěst na oko, schovejte televizi do kredence, zavírací knihovny nebo skříně. Možná to zní jako východisko z nouze, ale uvidíte, jak zajímavě vypadá taková kredenc, ze které jede trojrozměrně třeba Avatar.

Televize z jiného století

Televize přesazená do jiného století

Už jsme si ukázali, jak dobře vypadá dnešní plochá televize v kontrastu se starým stolem. Můžete to ale vzít ještě víc z gruntu a pojmout váš televizní koutek opravdu historicky. Starý nábytek je základ, historické hodiny nebo nádobí po prababičce parádně dotvoří celkový dojem.

Televizní koutek

Obraz má být v rámu

Pokud rádi vsázíte na minimalismus, mohlo by se vám líbit tohle jednoduché a výtvarně čisté řešení s výraznou tapetou a televizí pověšenou na zdi, kolem které je výrazně větší prázdný rám barevně sladěný s tapetou.

Foto: homestoriesatoz.comdecoholic.com, 3.bp.blogspot.com, apartmenttherapy.com, lizmarieblog.com, Instagram.com

 

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.