Menu

7 tipů, jak si doma udělat tu pravou Skandinávii

Inspirace   |   18. 5. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Kouzlo seversky laděného interiéru nespočívá pouze v čistém designu a studených barvách, ale hlavně v detailech, které vašemu domovu dodají teplo a útulno. Takoví Dánové by mohli vyprávět, svůj volný čas totiž nejraději tráví doma. Poradíme vám jak na to, abyste to měli stejně.

Skandinávský interiér

Utlumte barvy

Jako základní barvy využívejte bílou, šedou a béžovou, což vytváří příjemně čisté interiéry. O to víc v nich pak vyniknou rafinovaně používané barevné doplňky.

Vsaďte na dřevo

Zapomeňte na laminát nebo lino, na podlahu volte dřevo. Pokud máte v bytě staré parkety, nechte je zrenovovat a máte vystaráno. Moc dobře vypadají v severských interiérech dubová prkna.

Zapleťte se s kožešinou

Vsaďte na kožešinové koberečky, polštářky a velké pletení, třeba takový přehoz na postel je to nejlepší a nejjednodušší řešení. Interiér „prohřejí“ a zútulní, vůbec nevadí, že u nás nemáme zimy jako ve Švédsku.

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Zabruste do nadčasové minulosti

Severský design se řídí prostým pravidlem, že v jednoduchosti je krása, což je nejvíc patrné právě na nábytku. Aktuálně jsou v módě hlavně retrokousky inspirované šedesátými lety.

Kombinujte nové se starým

Když je pěkně barevně sladíte, perfektně zapadnou do severského interiéru i vintage věci, stejně jako proutěný nábytek. Pokud tedy najdete u babičky ve sklepě nějaký starožitný kousek, nebojte se ho použít.

Podívejte se na další inspiraci populárním dánským stylem hygge.

Je to o světlu

Skandinávskému stylu sluší buď jednoduché industriální lustry a lampy, nejlépe když necháte viset dráty okolo, nebo designové kousky. Je jen na vás, co si vyberete.

Nechte byt rozkvést

Je jedno, jestli nastříháte do vázy jehličnaté větve, nebo natrháte pouliční kvítí cestou domů, případně dostanete ke kolaudaci domácí květinu v květináči. Skandinávský interiér květiny přímo miluje.

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.