Menu

7 ukázek elegantního černobílého bydlení

Inspirace   |   6. 7. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Pokud patříte mezi lidi, kteří zrovna netouží mít byt překypující barvami, můžete to zkusit jen s černou a bílou. Připadá vám to příliš minimalistické? Ukážeme vám pár případů, kdy černobílé interiéry skvěle fungují.

černobílé bydlení

Z otáčecího křesla jednoduše dosáhnete do příruční knihovny, abyste si vybrali čtení pro dnešní večer, přičemž i knihy jsou tady vyladěné do černé a bílé. Pak se uvelebíte zachumlaní do hřejivého pruhovaného plédu a nenecháte se ničím rušit.

černobílý interiér

Další příjemný, černobíle koncipovaný koutek, v němž vás nebude rušit záplava barev. Aby prostor nepůsobil příliš chladně, je tu spousta malých dekorativních doplňků, jež mu dodávají půvab.

Podívejte se, jak se tyhle dvě barvy skvěle doplňují na pruhovaném tkaném koberci. Také bílý policový systém vynikne na pozadí černé stěny, která by sama o sobě působila v této barvě příliš tvrdě.

černobílý interiér

Pro malé interiéry je dobré, když dominuje bílá barva a černá ji doplňuje, protože to opticky zvětšuje prostor. Tak jako v tomto případě, kdy nás zaujaly především netradiční černé držáky na poličky.

černobílý interiér

Dokonce ani koupelna v černo-bílém provedení nemusí vypadat vůbec špatně.  Oživení do prostoru přináší sukulentní zelená rostlina, které vlhké prostředí vyhovuje.

černobílé polštáře

Když se sejde sbírka polštářů s geometrickým vzorem v dvoubarevném provedení, vystavte si je všechny pohromadě. Kontrast černé a bílé i různorodost vzorů nejlépe vyniknou na neutrálním šedém pozadí.

černobílý interiér

A na závěr jsme si pro vás nechali jeden opravdu netradiční nápad – černé dveře v čistě bílé předsíni. S černými dveřmi se vyhnete například šmouhám od kola, se kterým tudy často procházíte. Hladká bílá podlaha sice nesnese ani smítko, ale zato je díky dobře zvolenému materiálu vždy rychle vytřená a opět vypadá jako nová.

 

Foto: lesptitsmotsdits.com, ninalahome.com, creeklinehouse.com, stylecurator.com.au, restorationhardware.com, craneconcept.com, myscandinavianhome.com,

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.