Menu

8 kusů nábytku a interiérových doplňků z lepenky

Inspirace   |   22. 6. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Vyhazovat lepenkové krabice, které vám zbyly od stěhování, nebo vám v nich dorazilo nějaké zboží, je hrozná škoda. Lepenka je totiž ohromně flexibilní materiál a šikovné ruce z ní dokáží vykouzlit hotové zázraky. Pár si jich teď ukážeme.

_Lepenka1

Designově vypadající botník

Na výrobu nenáročný a přitom designově vypadající botník z lepenky, který vás nebude stát skoro nic. Moc pěkně vypadá s nabarvenými okraji, přičemž kombinace barev snadno doladíte podle interiéru.

_lepenka2

Organizér a knihovna

Veselá a originální dekorace na stěnu. Karton můžete buď pomalovat, nebo polepit balicím papírem s nějakým pěkným vzorem. Když ještě na střechu nebo na bidýlko připevníte umělého ptáčka, bude iluze dokonalá.

Další kousek nábytku z lepenky, něco mezi organizérem a knihovnou, který se hodí k uskladnění časopisů, méně objemných knih i jiných studijních materiálů.

_Lepenka3

Z lepenky mohou vzniknout velmi působivé kryty na stolní lampičky. Podle vlastní fantazie do válců vytvořte otvory například s reliéfem pampelišky nebo motýla, kterými bude pronikat světlo skrz.

_Lepenka4

Ministolek z lepenky

Jestli nevážíte metrák, zkuste tenhle super nápad, jak zužitkovat lepenku jako ministolek nebo sedačku. Návody na výrobu lepenkového nábytku hledejte na internetu pod heslem „chairigami“.

_Lepenka5

Lustr z lepenky

Trošku pracnější záležitost, při jejíž výrobě budete muset na sebe navrstvit několik desítek přesně vyříznutých kroužků z lepenky, ale výsledek za to stojí.

_lepenka7

Polička z lepenky

Jednoduchá a zároveň velice efektní polička na lehčí věci. Kdo rád měří, rýsuje a řeže, určitě si s tímhle kouskem připomínající labyrint pěkně vyhraje.

Zajímavě členěné světlo dává tahle lepenková lampička, u níž akorát dávejte pozor, abyste lepenku neměli moc blízko horké žárovky.

Foto: babble.com, apieceofrainbow.com, chairigami.com, notonthehighstreet.com, Flickr.com, t.qq.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.