Menu

8 tipů jak na malou ložnici

Poradna   |   5. 6. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Pokud bydlíte v malém bytě, nejspíš budete v ložnici bojovat o každý centimetr místa, to ale vůbec neznamená, že se vám v ní nemůže dobře spát a bydlet. Chce to jen trochu víc nad jejím uspořádáním přemýšlet a nebát se netradičních řešení. Máme pro vás pár inspirativních řešení.

malá ložnice

Když se vám do ložnice nevejde komoda nebo skříň, udělejte si tam pódium, do kterého zastrkáte šuplíky, čímž získáte spoustu úložného prostoru. Tapeta s molem ubíhajícím do moře místnost krásně opticky rozšiřuje.

Stísněný pocit z malé ložnice vám pomohou zahnat také přírodní materiály a dekorativní předměty. V tomto případě jsou to indiánské lapače snů či soška Buddhy, pokud vám ale šamanství nebo východní filozofie nic neříkají, dejte si tam, co je vašemu srdci milé.

malá ložnice

Hodně místa můžete v ložnici získat, pokud jste single a stačí vám jednolůžko. Když už se u vás náhodou jednou za půl roku bude potřebovat vyspat nějaká návštěva, vyřeší to skládací lůžko nebo rozkládací křeslo v obýváku.

Pracovna a ložnice by sice neměly být v tomtéž prostoru, ale když to jinak nejde, pak i s tímto úkolem se dá se ctí poprat. Zákoutí, které byste jen těžko využívali k jinému účelu, zaberte pro lůžko a v otevřenější části místnosti si zřiďte menší pracovní koutek.

malá ložnice

Moc hezky může vypadat i ložnice, jejíž majitel si je vědom omezení daného malým prostorem a udělá si z něj přednost. Strohé světlo, židle na odkládání šatstva, dvě lampy a důsledné ladění do černobílé, to vše vytváří velice elegantní malou ložnici.

malá ložnice

Pokud vám to dovolí dostatečná výška  místnosti, jděte s dalším lůžkem pod strop.  Toto řešení je ideální pro úzké, ale zároveň vysoké místnosti, typickým příkladem budiž pokoje pro služku v prvorepublikových bytech.

malá ložnice

Šikmina pod střechou moc jiného využití nemá, ale pro vytvoření spacího koutu se hodí výborně. Navíc v létě si nebudete muset ke vstávání nařizovat budík, protože vás ráno probudí slunce nad hlavou.

Foto: 4living.ru, trusper.com, bloglovin.com, thedebrief.co.uk, apartmenttherapy.com, myscandinavianhome.com

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.