Pokud bydlíte v malém bytě, nejspíš budete v ložnici bojovat o každý centimetr místa, to ale vůbec neznamená, že se vám v ní nemůže dobře spát a bydlet. Chce to jen trochu víc nad jejím uspořádáním přemýšlet a nebát se netradičních řešení. Máme pro vás pár inspirativních řešení.
Když se vám do ložnice nevejde komoda nebo skříň, udělejte si tam pódium, do kterého zastrkáte šuplíky, čímž získáte spoustu úložného prostoru. Tapeta s molem ubíhajícím do moře místnost krásně opticky rozšiřuje.
Stísněný pocit z malé ložnice vám pomohou zahnat také přírodní materiály a dekorativní předměty. V tomto případě jsou to indiánské lapače snů či soška Buddhy, pokud vám ale šamanství nebo východní filozofie nic neříkají, dejte si tam, co je vašemu srdci milé.
Hodně místa můžete v ložnici získat, pokud jste single a stačí vám jednolůžko. Když už se u vás náhodou jednou za půl roku bude potřebovat vyspat nějaká návštěva, vyřeší to skládací lůžko nebo rozkládací křeslo v obýváku.
Pracovna a ložnice by sice neměly být v tomtéž prostoru, ale když to jinak nejde, pak i s tímto úkolem se dá se ctí poprat. Zákoutí, které byste jen těžko využívali k jinému účelu, zaberte pro lůžko a v otevřenější části místnosti si zřiďte menší pracovní koutek.
Moc hezky může vypadat i ložnice, jejíž majitel si je vědom omezení daného malým prostorem a udělá si z něj přednost. Strohé světlo, židle na odkládání šatstva, dvě lampy a důsledné ladění do černobílé, to vše vytváří velice elegantní malou ložnici.
Pokud vám to dovolí dostatečná výška místnosti, jděte s dalším lůžkem pod strop. Toto řešení je ideální pro úzké, ale zároveň vysoké místnosti, typickým příkladem budiž pokoje pro služku v prvorepublikových bytech.
Šikmina pod střechou moc jiného využití nemá, ale pro vytvoření spacího koutu se hodí výborně. Navíc v létě si nebudete muset ke vstávání nařizovat budík, protože vás ráno probudí slunce nad hlavou.
Foto: 4living.ru, trusper.com, bloglovin.com, thedebrief.co.uk, apartmenttherapy.com, myscandinavianhome.com