Menu

9 dekorací ze žaludů

Inspirace   |   24. 4. 2018   |   Autor: Dominika Zmítková

Zbyly vám po zimě žaludy, které jste už nestačili odnést zvířatům do lesa či do zoologické zahrady? Ukážeme vám, jak si z nich doma udělat zajímavé dekorace, jež mohou krášlit váš byt po celý rok.

Kouzelná podzimní dekorace

Není nic snazšího než venku utrhnout nějakou tu větývku a na ni pak žaludy zavěsit. A pokud by se vám zdála tahle dekorace málo výrazná, tak ji nabarvěte. Buď jenom žaludy, nebo to vemte i s větývkou.

Zavzpomínejte na hodiny výtvarné výchovy

Kdo říkal, že polepený rámeček mohou vyrábět jen děti na hodině výtvarné výchovy? Snadno si tak doma uděláte unikátní designový kousek z rámečku na fotografii či z rámu zrcadla.

Nalakované žaludy

A jestli to doma chcete trochu rozsvítit, zkuste žaludy natřít lakem na nehty. Tak si vyrobíte dekoraci přesně v barvě, jaká se do vašeho interiéru nejlépe hodí, a třeba ještě upotřebíte zbytky laků z bláznivějšího období, kdy jste si malovali nehty divokými barvami.

Přírodní vzhled nebo barvy?

Pokud se spolehnete na čistě přírodní odstíny, jste v zásadě odkázáni na zelenou (mladé žaludy) nebo klasickou hnědobéžovou. Jakmile si ale vezmete na pomoc barvy a štětec, paleta vašich možností se dramaticky rozšíří. Nás baví třeba tyhle stříbrné kousky.

Veselý minimalismus s kloboučky

Ze žaludů můžete klidně využít jenom vrchní „kloboučky“. Dětem z nich uděláte třeba veselé panáčky s oranžovými bonbony. Romantické povahy je pro změnu zakápnou voskem a udělají si z nich maličké svíčky.

FOTO: allthingsheartandhome.com, homebnc.com, coroflot.com, homesthetics.net, modpodgerocksblog.com, tartanscot.blogspot.cz, artanscot.blogspot.cz, img0.etsystatic.com, l envirag.blogger.hu

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.