Menu

9 nápadů, jak proměnit prázdné zdi v zahradu

Inspirace   |   12. 4. 2018   |   Autor: Izabela Nováková

Toužíte po zahrádce, ale bydlíte v malém bytě bez balkonu? Ani v takovém případě se nemusíte vzdávat svých pěstitelských plánů. Když nemáte místo na zemi, pootočte svou perspektivu o devadesát stupňů a pěstujte rostlinky na stěně.

Propadli jste kouzlu skromných, nenáročných tilandsií? Tyhle rostlinky k životu nepotřebují ani zeminu, ani vodu, můžete je proto pěstovat kdekoli. I jen tak na zdi. Tak proč si je nepověsit třeba místo obrazů? Do starého rámu jen napněte síťovinu nebo drátěnou mřížku, a tilandsie na ně šikovně připevněte.

Natlučte laťky na zeď křížem krážem, a máte zahrádku jak ze žurnálu. Klidně kombinujte nejrůznější rostlinky. Převislými pokojovkami počínaje a kaktusy konče. Pokud se vám do vrtání nechce, použijte obyčejnou drátěnou mřížku. Skvěle vypadá, když si pohrajete s barvami a pár květin ohraničíte barevným provázkem.

Pokud doma žádnou volnou zeď pro rostliny nemáte, klidně si jednu vyrobte. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, protože chytře rozdělíte prostor a ještě doma budete mít originální vertikální džungli.

Patříte mezi vášnivé kuchaře? Pak by vám v kuchyni neměla chybět tahle vertikální bylinková zahrádka. Tyče jsou ideální nejen na zavěšení květináčů s bylinkami, ale třeba i pytlíčků s oblíbeným kořením.

Také vám tyhle parožnatky mnohem více než rostlinu připomínají paroží? I obyčejné kapradiny v bedýnkách na ovoce se můžou s troškou fantazie proměnit v jedinečnou interiérovou dekoraci.

Jestli už bydlíte ve vlastním, pak vám nic nebrání v tom, abyste si zeď proměnili v opravdovou džungli. Pokud se nechcete pouštět do trošku náročnějších stavebních úprav, sáhněte po speciální stěně s kapsami na rostliny, kterou seženete ve větších hobby marketech.

Foto: Socimage.com, Casaydiseno.com, Lepalier.es, Pinimg.com, Blibli.com, Apartmenttherapy.com, Brit.co, Archzine.net

Izabela Nováková

Izabela Nováková, Má ráda městskou architekturu a pivo stejně jako osobité lidi a byty.

Žiju vším tvořivým, od designu, módy až po psaní. Baví mě městská architektura, lidské příběhy i jen tak koukat na svět kolem sebe a upíjet u toho své oblíbené pivo. Mám ráda osobité interiéry, které jsou dokonalým odrazem lidí, kteří v nich žijí.