Menu

Sedm parádních proměn vyřazených šuplíků

Inspirace   |   25. 2. 2021   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Než odnesete staré šuplíky do kontejneru, zapojte fantazii a přetvořte je na nové neotřelé bytové doplňky. Heslo dnešního dne je: upcykluj a žij!

Kaskáda z krabiček

Vezměte šuplíky různých velikostí, dejte jim nožičky (klidně i kulaté) a stejné úchytky, natřete rám jednotící barvou a čelo naopak jinou a rázem máte zajímavě řešený, veselý úložný prostor.

DIY šuplíky

Pokud nejste na rozjásané kombinace barev moc stavění, jednobarevný nátěr udělá stejně dobrou službu.

Organizér na bižuterii

Pokud nemáte doma kam dávat náušnice, prstýnky a jiné ozdoby, navrtejte do dna šuplíku háčky a udělejte si z něj organizér, kde budete mít vše přehledně seřazené. Ten na obrázku je natřen vždy elegantní bílou barvou, boky polepené tapetou pak hezky ladí s tyrkysovou úchytkou.

Další skvělé vychytávky na uspořádaný domov najdete v tomhle článku.

DIY šuplíky

Náušnice už se vám ztrácet nebudou.

Poličky na zeď i miniaturní knihovnička

Nápadité využití šuplat ze staré skříně, která už dosloužila, může spočívat třeba v tom, že je upevníte na stěnu jako poličky, z nichž vám nikdy nic nespadne. Pokud máte doma hodně hluboký starý šuplík, stačí ho jen postavit na výšku, vyplnit knihami, a dostanete osobitou vertikální knihovnu.

DIY šuplíky

Knihomolova pravá ruka…

Rámečky na staré rodinné fotografie

U menších, hodně starých šuplíků můžete také využít jejich patinu a dát do nich zažloutlé retro fotky svých předků. Dohromady to vypadá moc pěkně a ještě si můžete hrát s perspektivou, když třeba před fotku postavíte nějaký předmět, který dotvoří její atmosféru.

DIY šuplíky

Hřejivé vintage variace.

Pelíšek pro psa

Šuplata z rozměrnějších komod nebo skříní klidně využijete i jako stylový domov pro svého pejska. Jestli ho chcete vyloženě rozmazlovat, můžete k šuplíku přidělat nohy, aby vašemu mazlíkovi nebyla zima od podlahy.

A nezapomněli jsme ani na kočky, podívejte.

DIY šuplíky

Na zvednutých nožkách se bude skvěle spát čivavě i buldokovi.

Noční stolek

Vyřazené šuplíky ještě dobře poslouží jako odkládací stolek vedle vaší postele. Bude to chtít sice menší renovaci a zajímavý nátěr, ale nedá to mnoho práce. Na fotografiích vidíte, že stačí málo, a proměna je dokonalá.

Jen zaklapnout a jít.

Stolek na pokojové květiny

A když už jsme u péče o květiny, podívejte se na závěr na tento elegantní a dokonale černobíle vyladěný stolek. No nebyla by škoda příslušný šuplík vyhodit jen proto, že se zbytek komody rozklížil?

DIY šuplíky

Foto: realhousemoms.com, infarrantlycreative.net, pinterest.com, diyhowto.org, hgtv.com, diyshowoff.com, diynhome.com, joann.com, superstarlifestyle.com, blog.styleestate.com, yourhouseandgarden.com.

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.