Menu

9 tipů, jak bydlet jako Šípková Růženka

Inspirace   |   29. 5. 2017   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Máte rádi romantiku? Pak vás dost možná zaujmou dekorace s motivem růží. Tyhle krásné a voňavé květiny dokáží doma vytvořit velice příjemnou a útulnou atmosféru, tak proč to s nimi nezkusit. Podívejte se na pár nápadů, jak by jim to mohlo slušet i u vás doma.

_ruze1

Růžový motiv na ložním povlečení přiláká pozornost, zvláště v takto výrazném barevném provedení. Podobné ložní soupravy dodají vašemu interiéru šmrnc a nadčasovost. Na jaro a léto jsou jako ušité. S nimi budete mít doslova a do písmene na růžích ustláno.

_ruze2

Pokud máte pocit, že se růže hodí jen do holčičích interiérů, zkuste je zkombinovat třeba s kvetoucím šeříkem a zasadit do nějakého vintage prostoru. Budete možná sami překvapeni, jak dobře v něm budou vypadat.

_ruze3

Nasušená poupata vydrží déle, pokud je uschováte do průhledné sklenice. Ta poslouží zároveň i jako zarážka na knihy v knihovně. Miniaturními růžičkami můžete také ozdobit třeba svíčky nebo jiné dekorativní předměty.

_ruze4

Porcelán v kuchyňské lince nemusí mít jen klasické barvy a vzory. I když budou talíře každý jiný, budou mít jednotící motiv růže. Malé, velké, rozkvetlé nebo ještě zavinuté do poupátka.

_ruze5

Jak už jsme si ukázali, růže se náramně hodí ke starším vintage věcem. Pokud máte třeba starou komodu či skříň, která potřebuje oživit, růže se o to spolehlivě postarají. Můžete je tam zkusit namalovat nebo třeba zvolte tzv. ubrouskovou metodu (decoupage).

_ruze6

Ručně vymodelované růže nalepené na puntíkovaném plátně vypadají roztomile a třeba do dívčího pokoje sednou jako ušité. A když se budete náhodou doma nudit, můžete na stěně zkoumat, v čem se tyhle dva skoro identické obrazy liší.

_ruze7

A ještě jednou troška dekupáže na závěr. Staré keramické květináče získají nový vzhled s použitím ubrouskové techniky. Bude to chtít jen vybrat odpovídající ubrousek s tou správnou květinou. Využít je nemusíte zrovna klasicky, místo květin můžete do květináče naskládat tužky, štětce a propisky.

Foto: caitlinwilsontextiles.com, serenella65.tumblr.com/page/11, flickr.com, roselypignataro.com.br, BellaRose, etsy.com, limaonagua.com.br, oftiaxa.gr, indulgy.com.

 

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.