Menu

9 věcí, které vám v lednici zbytečně zabírají místo

Inspirace   |   18. 4. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Ve vašem malém bytě jste zvyklí šetřit každý čtvereční centimetr. Malá kuchyně znamená pravděpodobně i malou lednici a málo místa v ní. Přinášíme vám tipy na věci, které můžete z lednice s klidným svědomím vyndat, a kterým bude dokonce mimo lednici lépe. A vy můžete do lednice umístit něco smysluplného. Třeba víno…

Bylinky

Prostředí lednice jim vyloženě škodí. Lístky černají a uhnívají. Mnohem lepší řešení je umístit je do sklenice s vodou na kuchyňskou linku. Vydrží déle čerstvé a vy budete mít zeleň přímo na očích.

Brambory

Škrob, který brambory obsahují, se při nízkých teplotách rychleji mění na sacharidy, což není nic, co bychom chtěli. Víc jim sluší papírový sáček a temné suché místo. Budete překvapení, jak dlouho vydrží, aniž by se zkazily.

Česnek a cibule

Tyto oblíbené přísady obsahují hodně vlhkosti a v prostředí lednice mají tendenci plesnivět a ztrácet chuť. Když je ale necháte volně v misce ležet kdekoli v místnosti, vylučují do ovzduší látky, které si poradí s bacily.

Se stavebkem můžete mít k lednici i vlastní bydlení.

Chci vědět víc...
Se stavebkem můžete mít k lednici i vlastní bydlení.

Rajčata

V lednici moučnatí a přestanou dozrávat, čímž se vytrácí jejich charakteristická chuť. A to by byla velká škoda. Lépe jim je volně na misce. Třeba na kuchyňské lince.

Jablka a hrušky

Mají stejný problém jako rajčata. Moučnatí a ztrácí svoji chuť. Na ovocné misce na kuchyňském stole budou božsky vonět a ještě nadělají parádu. A když je budete mít pořád na očích, je větší šance, že na ně dostanete chuť.

Banány

Pokud je dáte do ledničky, zčernají, což není žádoucí. Nechte je odpočívat na míse mezi jablky a hruškami.

Káva

Znáte trik se skleničkou kávových zrnek, která pohlcuje nežádoucí pachy v místnosti? Tak to si asi dovedete představit, co se s kávou stane v lednici. Pohltí odér ze včerejšího guláše i plesnivé marmelády z minulých palačinek. Navíc zvlhne a její hodnota je ta tam. Káva má ráda temná suchá místa a jedině tak si udrží svoji kvalitu.

Čerstvá vajíčka

Mimo lednici vydrží i více jak dva týdny. Vejce se o sebe zkrátka umí postarat sama a mají vlastní mechanismy, které zabraňují tomu, aby se kazila. Navíc, když je budete skladovat mimo lednici, budou se po uvaření lépe loupat.

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.