Menu

9 způsobů, jak zavěsit obrazy na stěnu

Inspirace   |   5. 5. 2015   |   Autor: Rudolf Král

Pověsit si rámečky na stěnu tak, aby to vypadalo dobře, není žádná sranda. Pokud chcete, aby váš obývák vypadal jako ze žurnálu, musíte si to nejprve pořádně promyslet. Ať už se jedná o starožitné olejomalby po vaší babi nebo třeba jenom zarámované momentky z párty, platí zlaté pravidlo – dvakrát měř, jednou zatluč!

1. způsob: Kolem dokola

Klasika, se kterou nemůžete šlápnout vedle. Uvnitř hlavní obrázek, kolem čtyři menší. Pohodlně zaplní větší plochu a opticky zdůrazní motiv, který je v prostředním obrazu.

frame_idea_kolemdokola

2. způsob: Nóbl podívaná

Skoro jako v ložnici paní hraběnky, co říkáte? Narušením centrální plochy dosáhnete vznešenějšího efektu. Teď už jen nohy nahoru a do ruky sekt!

frame_idea_nobl podivana

Pro parádu nemusí být jenom obrazy. Pohrajte si s dekorováním a vyzdobte si okna! Mrkněte na 8 našich tipů. 

3. způsob: Řetězová reakce

Klasické lineární uspořádání nebude působit ordinérně, když obrázky zavěsíte do dvou až tří různých velikostí rámů. Navíc si v tomto případě můžete dopřát třeba i malý vtípek v podobě poskládání minipříběhu.

frame_idea_retezova reakce

4. způsob: Řízený chaos

Žádná jednotná linie a řád, přesto všechno pěkně sedí. Čím to je? Základem úspěchu je lichý počet obrázků, kdy alespoň dva z nich zachovávají jednotnou velikost. Důmyslné a přitom snadné.

frame_idea_rizeny chaos

Oživujete svoje bydlení? S Liškou získáte na vybavení interiéru i 40 % slevy u partnerů jako Sconto nebo Bonami.

5. způsob: Podle pravítka

Pokud nechcete riskovat bolavý palec, hřebíky do stěny zatloukat vůbec nemusíte. Obrazy si můžete prostě jen tak vystavit na poličku. (Vypadat to bude stokrát lépe než kolekce zaprášených keramických zrůdiček.)

frame_idea_podle pravitka

6. způsob: Puzzle

Rámečky zaklesnuté do sebe nepůsobí nudně, pěkně rozbijí prázdnotu a přitáhnou k sobě pozornost. Hodí se jako dominantní prvek pro volnou stěnu.

frame_idea_puzzle

7. způsob: Do zbraně!

Kdo si hoví v řádu, tomu bude vyhovovat tradičnější uspořádání. Poskládáním obrázků na základě takového mustru získáte docela pěkný vojenský útvar. Jenom zavelet.

frame_idea_do zbrane

8. způsob: Zlatý střed

Máte čtyři různě velké obrazy a nevíte, co s nimi? Tohle je snadné a elegantní řešení. K dosažení té správné harmonie stačí obrazy propojit společným středem.

frame_idea_zlatystred

9. způsob: Postupka

Shora dolů, nebo naopak? To už je jen na vás. Tenhle způsob zavěšení nepůsobí tak stroze jako lineární uspořádání v rovině, ale více než čtyři obrazy už budou vypadat, jako by vám ujela ruka. Pozor na to.

frame_idea_postupka

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.