Menu

Aktuální trendy v bydlení jsme ulovili na For Habitatu

Inspirace   |   26. 5. 2015   |   Autor: Rudolf Král

Zařizujete si interiér a nevíte, jakým směrem se ubírat? Od toho jsou tu trendy. My jsme pro vás ulovili ty, které platí pro tento rok, přímo na veletrhu For Habitat. Je jasné, že co člověk, to jiný vkus, ale věříme, že z následujících stylů si vybere každý.

Industrial

Chcete-li si příbytek vybavit v industriálním stylu, vsaďte na moderní jednoduché tvary. Materiálem, který v tomto případě dominuje, je kov. Barevná škála je poměrně velká, ale nejvíc teď frčí tlumené odstíny barev. Tento styl nejvíce preferují muži. Je jednoduchý, elegantní a hlavně bezúdržbový.

_pastedGraphic

Orient

Dejte svému interiéru kabát v orientálním střihu a budete si každý den připadat jako na dovolené. Ideální volba pro milovníky barev, ornamentů, přírodních materiálů a dekorativních předmětů. Tenhle styl se příliš nenechá svazovat nějakými pravidly, pestrá škála barev nemá hranice a všemožných kombinací jsou miliony. Na jarním veletrhu dominovaly orientálnímu stylu ženské tvary doplněné zlatým akcentem.

_pastedGraphic-2

Neutral

Pokud jste se zatím ani s jedním stylem názorově nepotkali, zkuste vsadit na neutral. Zní neutrálně a takový i je. Typické jsou pro něj příjemné pastelové barvy a neutrální vzhled interiéru. Jde o styl plný harmonie, jemného světla a přírodních prvků. Kdokoli k vám přijde na návštěvu, bude se tu cítit báječně.

_pastedGraphic-3

Trend designérů – Mix Mash

Posledním ze čtyř trendů roku 2015 je mix mash, směs všeho, co na první pohled nemá žádný řád, ale na ten druhý pohled ho v něm určitě najdete. Jak už i jeho název napovídá, hýří barvami, spojuje nejrůznější materály i styly. Nejdůležitější je sladit zdánlivě nesladitelné. Když se vám to povede, máte originální bydlení, ze kterého si návštěvy sednou na zadek.

_pastedGraphic-1

Foto: Agape – Aqua Trade, veletrh For Habitat 2015 Pinterest

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.