Menu

Architektky spolubydlí

Jak bydlím já   |   13. 8. 2019   |   Autor: Pavlína Jelínková

Ceny bydlení rostou a spolubydlení se stává novým fenoménem. Výhody, které vám spolubydlení může přinést do dalšího života, už jsme nedávno shrnuli do samostatného článku. Tentokrát jsme se vydali na inspirativní návštěvu do letenského bytu, ve kterém se spolubydlí stylově a s grácií, aniž by utrpěl životní standard. Architektky Bětka a Majka spolu sdílejí jeden pokoj už sedmý rok a zatím by neměnily. Jak vybudovat harmonický prostor, ve kterém se bude dobře koexistovat?

ložnice dvou architektek

Nemusí to být na úkor pohodlí ani vkusu

Nábytku na míru se nebojíme

Postel na míru si napřed nechala vyrobit Bětka, Majce se ale tak líbila, že se pro ni rozhodla taky a díky tomu jejich letenský pokoj prostupují stejné prvky. I knihovna zasazená do výklenku po zazděných dveřích je na míru. Své místo tu kromě knih mají i drobnosti. Otevřená šatna, kus zeleně a máte parádní čtecí koutek, důmyslně oddělený od zbytku místnosti. Parkety, bílé stěny a vysoké stropy jsou v tomhle případě receptem na vzdušný prostor.

čtecí koutek Ikea žluté křeslo

Čtecí koutek je prostě nezbytnost

V rytmu DIY

Tady na Letné je všechno trochu funky a roztančené. Líbí se nám, že i tenhle byt je plný života a neotřelých nápadů. Textilní dekorace jsou vyrobené ručně podle internetového návodu, ale díky nim se vám tohle místo okamžitě vryje do paměti. Příště se můžou holky pustit třeba do výroby neonové dekorace. Bětka má dokonce i ručně vyrobený stůl z OSB desek s odklápěcí deskou, pod niž schová spoustu drobností, které by se jí jinak bez cíle povalovaly po stole.

pracovní kout

Dostatek světla a vřelosti, přesně tím nás tenhle byt okouzlil

Čas tady neplyne

Za dobu, co spolu Bětka a Majka sdílejí jeden pokoj, se bytem prohnalo už pár dalších spolubydlících. Jaký mají tajný recept, aby se z obývání sdíleného prostoru nezbláznily? Podstatné je asi nechat tomu druhému dostatek prostoru, i toho duševního. Zároveň je důležité přátelství a sdílení společných zájmů. A tak nějak být na jedné vlně, což slečny z letenského budoáru nepochybně jsou.

Inspirujte se i dalšími studentskými byty

hodiny

Tohle místo má prostě rukopis

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.