Menu

Jak originálně zabalit vánoční dárky

Inspirace   |   21. 12. 2017   |   Autor: Lucie Drahošová

Vlna, razítka, noviny… procvičte svého kreativního ducha!

Vlna místo stuhy

Pokud vám doma došla klasická balicí stuha nebo jí jednoduše nefandíte, můžete zalovit i mezi klubky vlny. Zejména pro vánoční období je hřejivá vlna jako stvořená a na jednobarevném balicím papířeskvěle vynikne. Využít ji přitom můžete nejen na vázání, ale i ke zdobení. Pomocí vlny a lepidla snadno „nakreslíte“ čepice, cukrátka i stromečky.

Vsaďte na razítka

Pokud jste koupili obyčejný jednobarevný papír a chtěli byste ho nějak oživit, vsaďte na doma vyrobená razítka. Obtiskovat můžete tvary vykrojené do brambory nebo třeba nabarvenou bublinkovou folii, která na papíře vytvoří puntíkovou smršť.

Recyklujte noviny

Když hledáte materiál pro zabalení vašeho dárečku, skvělou volbou jsou noviny, které by jinak jistě skončily v koši. Stačí vybrat opticky vhodnou stránku a balit. Mimo to lze z novin vyrábět i nejrůznější mačkané květiny, skládané hvězdynepřeberné množství dalších vánočních prvků, při jejichž výrobě si vystačíte se skládáním, stříháním a lepením.

V hlavní roli příroda

K ozvláštnění balíčku skvěle poslouží i malé šišky, větvičky stromů nebo bylinek, usušený plátek pomeranče či nejrůznější lesní plody. Nejlépe toto přírodní aranžmá vynikne na minimalistickém jednobarevném papíře, třeba s ručně vyráběnou jmenovkou.

Foto: nobiggie.net, www.thespruce.com, twirlalameda.com, buzznet.com, diy-enthusiasts.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.