Menu

5 tipů pro barevné bydlení

Inspirace   |   21. 7. 2016   |   Autor: Rudolf Král

Barvy dokáží zázraky. Dokonale plní prostor, poutají pozornost a navíc, mají tu moc zlepšit nám náladu. Musíte je jenom umět dobře vybrat a zkombinovat. Podívejte se na pár tipů, jak na to.

_Barvy1

Světlá pohovka doplněná barevnými polštářky

Když barvy vládnou 

Stěna souměrně rozdělená na stále stejné čtverce vyloženě vybízí k hraní si s barvami. Stačí každému čtverci přidělit jednu barvu nebo odstín a občas to celé proházet, ať doma není nuda.

_Barvy2

Mexikem inspirované zákoutí

Sejdeme se v Mexiku

Inspirujte se barvami hýřícím Mexikem s jeho všudypřítomnou radostí, energií a temperamentem. Už dávno neplatí, že stěny musí být jednobarevné. Klidně zkuste prostřídat sytě fialovou a modrou a doplňte to zdobným dřevěným nábytkem v křiklavých barvách.

_barvy3

Bílý základ funguje s růžovou a žlutou

Hra s odstíny

Vezměte bílý základ a tři hlavní barvy – červenou, žlutou a modrou a ty kombinujte v různých odstínech. Výsledkem je optimisticky barevný a přitom nesmírně vkusný interiér.

Parádně vykombinovaný koutek

Závěsy perfektně sladěné nejen s výmalbou a ubrusem na stole, ale také s barevnými židlemi, a dokonce i s květinou na stole. Minimalistická jídelna vypadá výborně právě díky dokonale promyšlené práci s barvami.

Líbí se vám barevný interirér? Mrkněte na 6 chyb, které můžete udělat při výberu barvy do interiéru.

_Barvy4

Barevné rámy na sedentary stěně

Rámy to zvládnou samy

Rámy nemusí nutně zdobit obraz nebo fotografii, aby jim to na stěně slušelo. Vytvořte si díky nim třeba geometrický obrazec, který tu a tam prozáří momentka nebo zarámovaná textilní tapeta.

Fota: carrodemola.com, piccsy.com, apartmenttherapy.com, mixandchic.com, 3.bp.blogspot.com

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.