Menu

Bedýnky na 12 způsobů

Inspirace   |   8. 9. 2016   |   Autor: Zuzana Bohdalová

Někoho možná ekologie chytla za srdce a stala se stylem jeho života. A právě ti, ale i mnozí další, kteří nechtějí zatěžovat přírodu nadbytkem nezpracovatelného odpadu, mají dnes na vybranou z mnoha recyklovaných náhrad nábytku. Dřevěné bedýnky v interiéru jsou ukázkou dobrého hospodaření s materiálem.

_bedynky1

Do koupelny s nimi!

Pořádná koupelna se nemusí obejít bez bedýnek. Vzhledem k obvykle omezenému prostoru v koupelně se zde uplatní spíše plošší a méně objemné bedýnky. I když tyto barevné varianty působí tlumeně, pořád jsou svěží a neokoukané.

_bedynky2

Stěna plná polic a police na nádobí

Zapomeňte na provizorium, žijte s bedýnkami natrvalo! 

Velmi efektní obývákovou stěnu získáte použitím co největšího počtu bedýnek. Uznejte sami, určitě můžou zůstat ve společenské místnosti vašeho bytu napořád. Díky opravdu skvělému vzhledu dřevěných bedniček se nemusí jednat o žádné dočasné řešení.

Potřebujete doma víc úložného prostoru? Tyhle 4 triky vám doma vykouzlí víc místa!

RETRO NEBO RUSTIKÁL

Tato varianta působí jako příjemné retro a možná až trošku rustikálně. Své příznivce si zcela určitě najde. Sladí-li se tmavší bedýnky se světlejším porcelánovým nádobím, kompozice bude dokonalá.

_bedynky3

Rustikální stěna

Bedýnky do kuchyně patří

Kuchyňská stěna vyrobená z desítek bedýnek nás opravdu nadchla. Ta chvíle práce ve výškách za výsledný efekt stojí. Tak co, jdete do toho?

_bedynky4

Vintage skříňka z bedýnek

Vintage skříňka a vinotéka

Doslova celá skříňka vznikla z bedýnek natřených ve stylu vintage. Tak trošku bílo-šedou patinu chytly díky dvěma vrstvám akrylových barev ve dvou kontrastních odstínech. Po důkladném seschnutí už nebyl problém je seskládat podél stěny, aby z nich vznikla takřka skříň, a vložit do nich pár dekoračních předmětů.

Taková malá domácí vinotéka na kolečkách je užitečná věc. Tři bedýnky k tomu postačí. Rozhodně ale doporučujeme je tentokrát dobře připevnit k sobě!

_bedynky6

Polička na květiny

Poličky do pracovny

Tak tyhle poličky jsou naprosto luxusní! Čisté a nově natřené budou na vaší zdi nad pracovním stolem zářit. Na té horní můžete udělat třeba i polstrované poležení pro kočku, pokud ji tedy máte. Určitě by se jí tam líbilo!

Dřevěnější i zelenější! Inspirujte se, jak to doma vkusně oživit květinami.

Na prkně

Tak tohle provedení bedýnkových poliček je opravdu šik. Asi se za něj nebudete muset stydět ani v obývacím pokoji. V poličkách najdou své místo květiny i knihy. Jen to nepřežeňte s jejich váhou!

_bedynky7

Stěna z bedýnek

Dřevěné přepažení

Sedm bílých bedýnek postačí k tomu, abyste udělali v místnosti náznak jakéhosi přepažení pokoje. Pro lepší stabilitu je vhodnější je střídavě skládat čely na obě strany. Vyplnit je pak můžete podle libosti více či méně užitečnými či sběratelskými předměty. Pokojová květina celý systém zcela jistě oživí.

_bedynky9

Bedýnky jako část provizorní kuchyně, nebo jako barevný botník

Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Chci vědět víc...
Designové i praktické vybavení se slevou až 35 % !

Provizorní kuchyňka

Jako provizorní řešení poslouží v malé kuchyňce i tato varianta dvou vodorovně umístěných bedniček vedle sebe. To nejnutnější se tam vejde, a až budete mít naspořené nějaké finance, pořídíte si kuchyň novou.

Barevné botníky

Skvělá a navíc levná varianta do předsíně, kam se toho mnoho nevejde. Bedýnky v pastelových barvách vypadají fantasticky, mnoho místa nezaberou a navíc se do nich a na ně vejde opravdu velké množství nejrůznější obuvi.

Foto: soulstyle.com, blog.westelm.com, bloglovin.com, acilisimo.com, deveilingkist.nl, hgtv.com, decorhacks.com, remodelista.com, hannashantverk.blogspot.com,
urbanoutfitters.com, handcraftandco.com, deconome.com

Zuzana Bohdalová

Zuzana Bohdalová, Žije si na volné noze a má ráda interiéry vyzařující originalitu.

Život je o plnění snů. Jedním z mých snů je práce, která by mě naplňovala a bavila. A právě kombinací pozice freelancerky a redaktorky v oblasti bydlení a designu, jsem si hned dva ze svých snů splnila. Mou hnací silou je bezmezná víra v to, že každý má možnost si vytvořit život takový, jaký chce. A začít můžeme třeba rovnou doma, u svého bydlení.