Menu

Bydlení jako malované

Jak bydlím já   |   18. 6. 2020   |   Autor: Pavlína Jelínková

Tentokrát nás na návštěvu pozvala mladá rodina, která bydlí v menším bytě 2+1 v Lounech. Oksana byt pro svou tříčlennou rodinu zařizovala tak, aby se z něj stala dokovací stanice, kde mohou všichni načerpat dostatek nové síly a pospolitosti. Prostor plný barev, obrazů, ilustrací a překvapivých detailů je stále podle slov majitelů ve fázi úprav, už teď z něj ale dýchá skvělá klidná energie, díky níž se tu každý musí cítit příjemně. Pojďte dál!

Byt plný něžných odstínů, rodinného tepla i portálů do jiných dimenzí.

Ložnice a obývák 2v1

Variabilní futon, který se dá složit na pohovku i na postel. Oblíbený kousek do každé domácnosti!

Oksanin byt má dispozici 2+1, z čehož jeden pokoj je dětský. Výzvou tedy bylo vměstnat do zbývajícího pokoje část, která by byla plnohodnotným obývacím pokojem, a část, která by fungovala jako ložnice. A nakonec se to skvěle povedlo i bez stavebních úprav. Stačilo klást důraz na funkčnost nábytku a prostoru a z jednoho pokoje vykřešete klidně dva.

Jako ve snách

Skvěle se tu pracuje s barvami i materiály.

Ložnice je druhá půlka prostoru, na který je Oksana nejpyšnější. Při zařizování tu opravdu měla spoustu možností se vyřádit. Ať už jde o nápaditou práci s prostorem, světlem, barvami, nebo květinami. Je tu prostor pro hravost i snění. V bytě předtím žili Oksanini rodiče, kteří ho také zrekonstruovali. Což je na jednu stranu výhoda, protože stačí byt zařídit k obrazu svému, na druhou stranu se musíte poprat s dispozičními lapáliemi. V tomhle případě se to ale povedlo bezvadně.

Už jste četli o téhle cestě z města?

Ztratit se mezi rámy

Stylové, osobité a vřelé. Stejně jako celé bydlení téhle rodiny.

Obrazy a celkové barevné ladění je něco, co je pro domov téhle mladé rodiny tolik typické. Ke každému obrázku v jejím bytě má Oksana osobní vztah. Jsou to buď dary od přátel, úlovky z antikvariátů, či autorské práce jejích oblíbených českých ilustrátorek. Každá z ilustrací představuje takový malý svébytný alternativní vesmír, který člověka vybízí ke vstupu. Obdivujeme, jak je všechno snové, měkké a jemné. Tady by se člověk rád zapomněl klidně na několik desetiletí.

Na vybavení snového bytu vám bude stačit úvěr bez zajištění

Chci vědět víc...
Na vybavení snového bytu vám bude stačit úvěr bez zajištění

Nejen pro kočičí přátele

Že vaše kočka škrabe všechno ostatní, jen ne to, co má? Zkuste jí vyrobit nápadité DIY škrabadlo, ať má co ignorovat.

Velkou výhodou tohoto bytu je samozřejmě balkón. A je to také zatím poslední větší projekt, do kterého se rodina pustila. Před koronavirovou epidemií to byl prý spíš sklad, dneska už je to ale oáza klidu, v níž tráví čas celá rodina a svrchovaně mu vládne majestátní kočka. Balkón je teď plný květin a bylinek, doplněný minimalistickou dekorací a přesně takhle mu to sluší.

Foto: Redakce

Pavlína Jelínková

Pavlína Jelínková, Autorka se slabostí pro udržitelná řešení, upcyklaci a DIY

Jsem městský člověk, který se cítí dobře obklopený zelení. Věřím, že harmonický a funkční interiér se dá vykouzlit za minimum peněz. Baví mě vdechovat odepsaným věcem druhý život a vracet je do oběhu. Inspirují mě lidé, kteří se nebojí „šlapat přes čáru“.