Menu

Bydlení v orientálním stylu

Inspirace   |   22. 6. 2017   |   Autor: Dominika Zmítková

Detailně propracované mozaiky, ručně tkané koberce, měkounké polštářky nebo kovové nádobí, to všechno jsou atributy, jimiž se vyznačují orientální interiéry. Nemusíte bydlet zrovna v Marrákeši, Káhiře či Istanbulu a stejně jim to může u vás doma slušet.

orientální bydlení

Mozaiky nejlépe vyniknou na velké ploše

Stěna pokrytá orientální mozaikou v modrobílé kombinaci vypadá prostě parádně a jen tak vás neomrzí. K podobné výzdobě se výborně hodí bílý, nebo alespoň světlý nábytek.

orientální umyvadlo

Veselé dno umyvadla

Pokud se nechcete pouštět do větších akcí typu mozaika přes celou stěnu, zkuste tento prvek použít třeba na umyvadlo. Moc pěkně to vypadá, a navíc pestré dno skryje aspoň na pohled případnou špínu a vodní kámen.

 

orientální bydlení

Pomozte si stylovými doplňky

Závěsné kovové lampy, stříbrný tác s konvičkou, nízký stolek i taburet na sezení, přesně to jsou ty správné ingredience, které vám doma vyčarují příjemně orientální atmosféru.

orientální bydlení

Bez koberců to není ono

Koberce patří mezi symboly kultur Blízkého a Středního východu, ale už dávno zdomácněly i v našich zeměpisných končinách. Pokud se ale bojíte, že budete muset doma příliš často vysávat, raději se vyhněte kobercům s vysokým vlasem a volte ty méně náročné na údržbu.

orientální bydlení

Večeře jak z Pohádek tisíce a jedné noci

Vzory nemusíte ale používat jen na místa, kde jste na ně zvyklí. Nalepte si je například na jídelní stůl, pak bude každá, i ta obyčejná narychlo uvařená večeře jako z pohádky.

orientální bydlení 

Dlaždičky s orientálním vzorem

Pokud se rozhodnete dát si do bytu dlaždičky, popřemýšlejte, jestli by se tam nehodily ty s orientálním vzorem. V koupelně, na chodbě nebo v kuchyni vypadají skvěle.

 

Foto: elementsofstyleblog.stfi.re, lovely-market.fr, urbanoutfitters.com, media-cache-ak0.pinimg.com, stencilslab.com, aladdinorientalrug.com, imgfave.com, decoholic.org, apartmenttherapy.com, wunderweib.de

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.