Menu

Byt jak má být: Jak se bydlí v silu

Jak bydlím já   |   29. 6. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Někdy se vysněné bydlení může stát realitou rychleji, než byste vyslovili Řevničov. Právě tady osmadvacetiletému architektovi Františku Sulzerovi padlo do oka staronové silo, které bylo v roce 2012 zrekonstruováno podle návrhu Ing. arch. Pavla Martinka. Možná si říkáte, že už jste tenhle vytáhlý domek někde viděli… Aby ne, o řevničovském loftu se toho napsalo i natočilo docela hodně. Přesto si doteď každý mohl jen představovat, jak si jej nový majitel vybavil.

Náš hostitel Franta, pro kterého je navrhování interiérů denním chlebem, říká, že během prohlídky sami pochopíte, co znamená to slavné rčení o kovářově kobyle. Se svou přítelkyní Kristýnou si čtyřpodlažní byt vymazlují postupně a každou chvíli něco mění – někdy z místa na místo, jindy třeba ze stropu na zem. V některých doplňcích se dokonce odráží i práce jejich rodičů – Fandova maminka je čalounice, tatínek zase truhlář. I díky tomu je interiér atypického bytu originální a do nejmenšího polštáře osobitý.

Ing. arch. František Sulzer koupil silo v roce 2016, kdy se rozhodl pro vlastní bydlení. Když zrovna nešlechtí zahradu a nepřeorganizovává interiér loftu, věnuje se osobním návrhům domů, bytů a interiérů. Na jeho práci se můžete podívat přímo na jeho instagramu @arch_frantisek_sulzer.

Líbily se vám doplňky, kterými si František vyšperkoval loft?  Víme, kde podobné pořídit a navíc nyní se slevou!
Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.