Menu

Byt jak má být podle Honzy Beka? Útulné podkroví s českým nábytkem

Jak bydlím já   |   25. 7. 2018   |   Autor: Rudolf Král

Zvláště v Praze jdou zrekonstruované půdní byty na dračku a podle toho vypadají i jejich současné ceny. Architekt Jan Bek vám proto radí, abyste se dívali i tam, kde zatím nic není – tedy na opuštěné a nevyužívané půdy, které na druhou šanci teprve čekají. A svůj vysněný atypický byt si pak můžete zrekonstruovat podle svého gusta, jak to udělal v posledním patře nuselského bytu Honza. Jak uvidíte na fotkách, udělat z téměř ruiny moderní bydlení dalo práci, výsledek ale dopadl nad očekávání dobře.

Bílý byt je doplněn dřevěným dekorem, který interiér zútulní a prohřeje, krásný designový nábytek a doplňky českých designérů mu daly až minimalistický nádech (designové kousky tak vyniknou). Pouze koupelna je tmavá a jen tak v ní (a ani v jiných místnostech) nenajdete nerezové prvky. Ty Honza Bek nemá moc v oblibě, a tak si to vyřešil po svém. Sami teď uvidíte!

 

Chystáte rekonstrukci? Spočítejte si, na kolik by vás vyšla měsíční splátka

Chci vědět víc...
Chystáte rekonstrukci? Spočítejte si, na kolik by vás vyšla měsíční splátka

Architektonické studio Jan Bek architekt

Portfolio architekta Jana Beka je skutečně pestré. Najdete v něm téměř vše, na co si vzpomenete – od rekonstrukcí bytů až po restaurace či kanceláře. Navíc se fajnšmekr Honza rád postará i o vybavení vašeho interiéru nábytkem a doplňky designových nábytkářských firem. Že má cit pro detail můžete vidět i u něj doma.

 

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.