Menu

Byt v továrně na čokoládu

Jak bydlím já   |   14. 2. 2019   |   Autor: Rudolf Král

„Původně tady stála fabrika Orion. Továrnu ale částečně zbourali a v torzu udělali nové byty. Proto máme všude zazděné trámy,“ říká Míša o svém domově. Atypický prostor s mnoha zákoutími ji baví.

obývák s růžovým kolem

Černý lustr je z křišťálu a plexiskla a dobře ladí k nenápadnému skleněnému parťákovi nad stěnou s elpíčky.

Do prostorného 2+kk se Míša nastěhovala před deseti lety. „Byl nový a těšilo mě, že místnosti mají výklenky, které můžeme libovolně využít. Postupně se v celém bytě začal odrážet můj život, cesty, vztahy,“ říká.

Jak se žije s bicyklem

Když je teplo, vyráží Míša na kole na farmářské trhy. V zimě bicykl příležitostně slouží jako odkládací věšák na kabelky a u návštěv vzbuzuje pozornost. Na stěně za ním jsou oboustrannou lepenkou přilepené obrázky z měst, kde byla: Jeruzalém, Řím, Paříž, Budapešť… Vedle knihovny z Ikea, která přesně sedla do jednoho z výklenků, je elpíčková stěna.

hodiny který vypadají jak deska

Hodiny jsou koupené v Kare, další desky sebrané z domácího hudebního archivu.

Zelená kuchyně, vysoký lesk

Inspirací k zajímavě barevné kuchyni byl obrázek z katalogu. „Na míru nám ji udělal truhlář, za zlomek ceny,“ říká Míša. Nad sporákem jsou původně koupelnové dlaždičky s reliéfem. Výklenek za kuchyňským stolem posloužil jako spižírna.

kuchyně v zelené barvě

Výrazná zelená barva ani po deseti letech neleze majitelce na nervy, protože je na relativně malém prostoru. Jen se musí pořád leštit…

Barevné bydlení je krásné a baví.

Prostírání ze severu

Během půlročního pobytu ve Finsku si Míša zamilovala finský design a hlavně porcelán. Set značky Iittala a džbánek Marimekko se neomrzí a hlavně neomlátí.

miska, hrníček a talířek

Misky, talíře a hrnek jsou z jednoho servisu.

Chcete si také zařídit originální bydlení?

Chci vědět víc...
Chcete si také zařídit originální bydlení?

Ložnice se schovanou knihovnou

Obrazy od umělkyně, která si říká Myokard, jsou na klipsech navléknutých na hřebíku. Moderní lampě vpravo sekunduje kousek po babičce. Lampičky symbolizují muže a ženu.

ložnice

V bytě je minimum úložných prostorů. Proč je mít, když je vedle ložnice šatna?

Levitace

„Byt si nezařizuji podle nějakého stylu, jsem spíš intuitivní,“ říká Míša. Možná proto se v tomhle bytě vznášejí květiny i stůl.

Foto redakce

 

Rudolf Král

Rudolf Král, Autor, kterému se nejlépe píše a existuje v minimalistických prostorech.

Můj byt je pro mě nejen místo, kam se chodím najíst a vyspat, ale také prostor, který mě inspiruje a nabíjí energií. Baví mě minimalistický design a nadčasové věci, které nevyjdou rychle z módy a na které nejspíš nikdy nebudu mít peníze. Třeba český kubistický nábytek, japonské interiéry, obrazy Mikuláše Medka, elektronika Bang & Olufsen.