Menu

Chalkboard interiéry, které stojí za to

Inspirace   |   16. 2. 2021   |   Autor: Dominika Zmítková

Když jsme před nějaký časem psali na TadyJeMoje o tabulích jako o interiérovém doplňku, který právě frčí, netušili jsme, jak moc si podmaní naše byty. Nyní vám přinášíme pár ukázek interiérů, ve kterých jsou tabule nebo spíše tabulové tapety dominantním prvkem.

Černočerná ložnice

Mít takhle temnou ložnici rozhodně není pro každého, ale rozhodně se tomuhle konceptu nedá upřít originalita. A když už na vás té tmavé bude moc, můžete si křídou na tabulovou tapetu nakreslit třeba čelo postele nebo nějaký veselý obrázek.

_pastedGraphic-6

Čelo postele stačí nakreslené

Zámecké štuky nebo břízky

Stěny a stropy z chalkboard tapet mají výhodu, že si na ně nakreslíte, co chcete. Snadno si tak v pokoji vytvoříte iluzi zdobného zámeckého štuku, milovníci přírody pro změnu zvolí třeba elegantní kmeny bříz.

Každý den jiný dekor.

Pracovna pro ty, co rádi malují po zdech

Pokud chcete útulnou a praktickou pracovnu, kde budete mít všechny své povinnosti přehledně vypsané přímo nad hlavou, jděte do tabule. Hodně zajímavě tohle řešení vypadá například v podkrovních místnostech se zkosenou střechou.

_pastedGraphic-4

Úkoly na stěně pro všechny zapomětlivé.

Koupelna jako z pohádky

Koupelna obehnaná dlaždicemi už je trochu pasé, stěrka je drahá, ale co jiného tady vymyslet? S tabulovou tapetou budete vždycky originální, navíc se procvičíte v kreslení křídou, a když už vás výzdoba koupelny přestane bavit, prostě ji smažete a namalujete si jinou.

Nejlepší pozadí pro fotky

Kupodivu se chalkboard hodí i do severského stylu, v tomhle případě napůl s industriálem. Nejvíc se nám líbí vtipně dokreslené falešné cihly nebo květiny. Docela nás taky překvapilo, jak dobře na tomhle pozadí vyniknou černobílé fotky.

_pastedGraphic-1

Černá stěna se spoustou fotek

Foto: bobvila.com, countryliving.com, lifebreak.comhousebeautiful.com, decoist.comgodfatherstyle.com, decoist.com

Dominika Zmítková

Dominika Zmítková, Dítě ze stavařské rodiny, které by jednou rádo bydlelo v bytě s vysokými stropy.

Zbožňuji umění a design, možná i proto toužím po velkém bytě s vysokými stropy. V naší rodině je spousta stavařů, proto jsem s tématikou budování, stavění a zařizování domů či bytů spjata už od dětských let. Své hnízdečko bych chtěla mít jemné, jednoduché jen s pár výraznými stylovými kousky, které díky tomu vyniknou.