Menu

Chcete víc sexu? Přemalujte ložnici!

Inspirace   |   13. 7. 2017   |   Autor: Lucie Drahošová

Už dávno je známo, že barvy ovlivňují naše nálady, vyvolávají emoce a dokonce ovlivňují i náš život. Třeba to, jestli budeme úspěšní, pozitivní nebo třeba kolik si v životě užijeme sexu. Barva ložnice totiž přímo ovlivňuje to, zda v ní budeme více nakloněni spánku, nebo milostným hrátkám.

fialová ložnice

Fialová podpoří váš sexuální apetit

Pokud si chcete být jisti, že váš milostný život neusne na vavřínech, vsaďte na fialovou. Spolu s červenou jsou to barvy, které nejvíce podporují vášeň a aktivitu, a lidé s těmito barvami ložnice mají sex podle průzkumů v průměru více než třikrát týdně. Majitelé fialových ložnic si ale zároveň podle statistik užívají nejkratší dobu spánku, a to méně než šest hodin.

modrá ložnice

Ti, co se rádi vyspí, ocení modrou

Milovníci dlouhého spánku by měli při výběru barvy do ložnice sáhnout po modré, případně zelené či žluté. Majitelé ložnic v těchto tónech spí v průměru téměř osm hodin denně a navíc se po probuzení cítí krásně klidní a odpočatí. Tyto barvy totiž už před usnutím člověka uklidní a zajistí mu tak pohodový spánek. Zatímco majitelé modrých ložnic si ale zároveň docela užívají i sex, a to podle průzkumů v průměru až třikrát týdně, u majitelů zelených ložnic to není ani dvakrát v týdnu.

hnědá ložnice

Hnědá, béžová a bílá jsou ideální pro workoholiky

Nevýrazné tóny hnědé, béžové i neutrální bílé barvy jsou podle průzkumů nejvhodnější pro lidi, kteří se nedovedou odtrhnout od své práce a dokonce si ji občas berou i do postele. Pokud poslední večerní pracovní maily také rádi vyřizujete z pohodlí svých matrací, hnědá a bílá jsou barvy přesně pro vás.

šedá ložnice

Šedá podporuje chuť nakupovat, oranžová trávení a růžová štěstí

Odstíny šedi v ložnici určitě hned nutně nespojujte s erotikou. Pokud máte ložnici v tónech šedé, dost možná vás to častěji svádí namísto milostných hrátek k online nákupům. Oranžová zase prospívá dobrému trávení a růžová podněcuje snění, klid a také podporuje pocit štěstí.

barevná ložnice

Foto: casaycolor.com, xiyijish.com, kingdomofgod.us, otisundersky.com, boutchambre.fr, cdn.home-designing.com, homebunch.com

Lucie Drahošová

Lucie Drahošová, Redaktorka, co si potrpí na DIY věci a nebojí se sama přiložit ruku k dílu.

Bydlení je pro mě jednou z oblastí, kde se ráda realizuji i inspiruji. Baví mě zajímavé maličkosti a oceňuji všechno osobité a jiné. U mě doma nebo na chalupě najdete vlastnoruční kresby či psané citáty přímo na stěnách, DIY doplňky i recyklovaný nábytek, ale třeba i designové kousky, které jsem zahlédla někde ve výloze a jednoduše se do nich zamilovala.